Reklama:

Od úmrtí Daniela Nekonečného uplynou 4 roky. Jeho osudová žena letos ke hrobu možná poprvé nepřijde

Hrob Daniela Nekonečného
Hrob Daniela Nekonečného
Foto: ŽivotvČesku
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 3. 2023

Zpěvák Daniel Nekonečný (†52) téměř před čtyřmi lety navždy opustil tento svět. O jeho hrob na pražských Malvazinkách se stará jeho osudová žena Zuzana Kardová, která 23. března, tedy v den výročí jeho úmrtí, přichází na hřbitov zavzpomínat. Letos ale možná poprvé nedorazí. "Já ležím, skolila mě chřipka," prozradila pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Daniel Nekonečný, který si říkal »král rozkoše« a pro kterého byl charakteristický originální módní styl a velmi nevšední vystoupení, jimž dominovaly exotické tanečnice, pestré barvy a ohnivé show, zemřel náhle v březnu roku 2019. Kromě fanoušků na něj vzpomíná jeho osudová žena Zuzana Kardová a její dcera Tereza, která se zesnulým umělcem měla velmi blízký vztah.

Reklama:

O jeho hrob se Zuzana Kardová stará pravidelně a velmi pečlivě. To dokládají také fotografie, které redaktor ŽivotvČesku.cz pořídil na hřbitově na pražských Malvazinkách, kde populární zpěvák odpočívá. Náhrobek působí upraveně a je ozdoben řadou dárků od rodiny i příznivců, které dokládají, že talentovaný hudebník byl velmi milován.

"Na hrobě jsem se byla podívat minulý týden v neděli, ale teď toho 23. zatím nevím, jestli tam půjdu. Já ležím, skolila mě chřipka, tak ještě uvidím, jak mi bude. Ale jít tam určitě chci," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Kardová, která dosud žádné důležité výročí Daniela Nekonečného nevynechala s tím, že podle úmrtního listu umělec zemřel 23. března, nalezen bez známek života ve svém domě byl o tři dny později.

Do hrobu na pražských Malvazinkách byly ostatky Dana Nekonečného uloženy několik měsíců po jeho odchodu. Uložení totiž předcházely dlouhé přípravy místa, které svým vzhledem odráží zpěvákovu osobnost. Kromě Zuzany Kardové se o něj stará také její dcera Tereza, která vystupovala v Danielově taneční skupině.

"Zrovna jsem říkala Tereze, že to místo mám zaplacené na 10 let, pak to ještě zaplatím a pak už se o to musí starat ona. Aby ten hrob fungoval pořád. Pro nás je pravidlo, že dvakrát nebo třikrát týdně jedeme na Malvazinky, přes to vlak nejede," dodala Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: