Odhalení ve svatební reality show. Česká verze bez předmanželských smluv, v originále sňatky platí

Novomanželé Petra a René
Novomanželé Petra a René
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2020

Populární reality show láká každou středu k obrazovkám tisíce diváků. A divačky i diváci se ptají, jaká vlastně pro nevěsty a ženichy platí pravidla. Nevěsty Natálka, Petra, Štěpánka a Simona mohou být v Česku v klidu. Podařilo se nám ověřit, že kdyby se páry braly v původní dánské verzi, tak se jedná o skutečnou svatbu se vším všudy. Do hry dokonce vstupují předmanželské smlouvy.

Natálka z Františka není moc nadšená. Štěpánka a Pavel si padli do oka. Petra původně Reného odmítala, ale nakonec to může vyjít. A osud Simony a Radka je pořád hodně nejasný. Tak nějak jsou momentálně rozdány karty u čtveřice, která se přihlásila do reality show Svatba na první pohled. A TV Nova si zatím pochvaluje úspěch, který show přinesla. A otázkou je, zda bude i další série.

"Jde o úspěšný formát a TV Nova ho vnímá. Zatím nemůžeme v souvislosti s další řadou nic vyloučit, ale ani potvrdit," řekla pro ŽivotvČesku.cz PR koordinátorka projektu Jana Lohrová.

Paradoxem podle zjištění redakce je, že česká verze svatební show se ale od dánského originálu velmi liší. A to v zásadním bodě. V Dánsku reality show, která si zajistila značnou sledovanost, ji znají pod názvem »Married At First Sight« a rozhodně tu nejde o nevinnou taškařici pro televizní publikum.

"U nás je ta svatba vlastně symbolická, ale v Dánsku je to skutečný sňatek a regulérní rozvod, pokud k tomu dojde. Tam se vše řeší pomocí předmanželských smluv," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zdroj z TV Nova.

Česká verze má i další odlehčení. V originální verzi mají páry na nějaký čas zakázané sociální sítě. Podle tamějších tvůrců a producentů by hra nebyla dokonalá, kdyby si páry k sobě našly cestu dřív, než je spárují vědci. V Dánsku dokonce dvojicím televizní štáb na nějaký čas zabaví mobilní telefony.

Po skončení projektu musí dánské páry na rok zapomenout na novináře a rozhovory. Producenti se pojišťují, aby někteří účastníci do show nevstoupili jen kvůli touze po proslavení v mediálním prostoru.

V původní verzi se více jde na dřeň. A majetek si páry opravdu střeží a pojišťují pomocí předmanželských smluv.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.