Odřízneme tasemnici Babiše a zastavíme brutální zdražování i rozkrádání, říká k předvolebnímu průzkumu Ivan Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Podle nejnovějšího předvolebního průzkumu agentury STEM se hnutí ANO dostalo přes 32 procent a získalo odstup od obou »protibabišovských« koalic. Předseda jedné z nich, Ivan Bartoš (41), je nadále přesvědčen, že ještě není nic ztraceno, a avizuje, že kampaň Pirátů a STAN se nyní rozjede naplno. "Kampaň bude nabírat na obrátkách, tento týden jsme v Ústí měli ostrý start," řekl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že koalice chce ukázat, že volby mají smysl. "Odřízneme tasemnici Babiše a zastavíme brutální zdražování i rozkrádání," zdůraznil šéf Pirátů.

Hnutí Andreje Babiše 32,4 procent, SPOLU 20 procent, PirSTAN 18 procent, SPD 11,8 procent a KSČM 5,4 procent. To jsou strany a koalice, které by podle posledního průzkumu agentury STEM pronikly do sněmovních lavic. Výsledky také naznačují, že by tzv. »protibabišovské« koalice většinu ve Sněmovně nesestavily.

"Do voleb zbývá ještě necelý měsíc, který bude pro rozhodování řady voličů zcela klíčový. Mnoho lidí totiž stále váhá, zda k volbám vůbec půjdou. My jim chceme ukázat, že to má rozhodně smysl a že je možné zemi opravdu odříznout od přisátých tasemnic typu pana Babiše, vyvést z rozkladu, brutálního zadlužování a rozkrádání, v nichž se v posledních letech zmítá. Že je možné Česko proměnit, aby se v něm žilo dobře všem, a ne jen oligarchům a jejich kamarádíčkům," prozradil předvolební strategii Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz s tím, že Piráti a STAN mají kvalitní program, který zajistí rozvoj země i dobrou životní úroveň, a k tomu kompetence i čistý štít bez skandálů či kmotrů v pozadí.

"Věřím, že lidi přesvědčíme nejen v kontaktní kampani, ale také ve velkých předvolebních debatách. Již ta první z nich na CNN Prima jasně ukázala, že pan premiér kromě křiku a lží nemá lidem co nabídnout. Že se klidně spojí i s extremisty typu SPD, aby se udržel přisátý na penězích daňových poplatníků. Kampaň bude nyní ještě nabírat na obrátkách, tento týden jsme v Ústí měli ostrý start. Také jsme představili program pro mladé či seniory a aktivizujeme lidi, aby šli k volbám. Budeme také opět pomáhat s voličskými průkazy. V létě jsme projeli celou zemi, nyní znovu vyrážíme do regionů i do těch nejmenších obcí, abychom mluvili s lidmi, vyslechli si jejich názory, co je trápí a také probrali náš program," dodal pro ŽivotvČesku.cz předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Podle politologů bude důležité, zda do Sněmovny proniknou ČSSD, Trikolóra či Přísaha. Až volby rozkryjí tajenku, zda silné strany budou moci při sestavování vlády oslovit i »trpaslíky«, kteří do sněmovních dveří proklouzli s odřenýma ušima.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.