Olga Šípková prošla za poslední roky velkou proměnou. Sekla s antidepresivy a svůj život od základů překopala

Olga Šípková
Olga Šípková
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2022

Bývalá mistryně světa ve sportovním aerobiku a podnikatelka Olga Studničková Šípková (53) před časem změnila profesi a stala se mentální koučkou projektu Dovychovat. Pomáhá nyní ostatním k psychické pohodě a spokojenému životu. Pro ŽivotvČesku.cz se ale svěřila, že cvičení se rozhodně nevzdala.

Od malička se věnovala gymnastice, slavnou se stala ale až díky aerobiku. Stálo to ovšem spoustu úsilí a stejně jako na mnoho dalších malých sportovců, tak i na ni byl vyvíjen tlak z mnoha stran. "Myslím, že by bylo dobré, kdyby rodiče i trenéři prošli nějakým psychologickým kurzem, aby si uvědomili, že svými požadavky dětem ubližují," zhodnotila situaci pro ŽivotvČesku.cz naše přední sportovkyně.

V roce 1997 se stala mistryní světa a život se jí obrátil vzhůru nohama. Díky titulu se jí otevřely dveře do showbyznysu a začala se objevovat na titulních stránkách časopisů i televizních obrazovkách. Moderovala pořad Sama doma na České televizi a v roce 2016 se představila divákům jako soutěžící ve StarDance, kde tančila po boku Marka Dědíka (39). Kromě toho se věnovala podnikání a vlastnila síť fitness center nesoucích její jméno. V soukromém životě také vše klapalo - byla vdaná, měla dvě zdravé děti. Na první pohled by se mohlo zdát, že žila svůj sen, ale opak byl pravdou.

Olga Šípková se chtěla všem okolo zavděčit a zároveň náročnou práci skloubit s rodinou. Vše vyústilo v totální vyčerpání a bývalá profesionální sportovkyně skončila ve 42 letech na antidepresivech. "Měla jsem velkou touhu zvládnout své dvě role - domácnost se vším všudy, tedy s péčí o barák a děti, a svou velmi fyzicky a psychicky náročnou práci. Bez chvil volna…," píše na stránkách projektu Dovychovat, kde už čtyři roky jako lektorka a mentální koučka pomáhá dalším lidem zvládnout nelehké životní situace a hlavně je naučit sebelásce.

Nakonec ale pochopila, co od života chce, a učinila několik zásadních změn. Opustila nejen svá fitness centra, protože jí brala spoustu energie, ale po třiceti letech manželství se také rozvedla. "Tím, jak začneš se sebou hýbat, najednou si uvědomuješ, že nežiješ svůj život. To není něčí chyba," vyjádřila se k tomu v talk show Na kafeečko.

Přestala se hodnotit podle svých výkonů a začala více naslouchat svým potřebám a pocitům. A to samé nyní radí svým klientům. "Většina z nich jsou ženy, které chtějí vše zvládnout a být perfektní. Máme ale i mnoho mužů, kteří by se rádi naučili lépe komunikovat jak se ženami, tak se svými dětmi," prozradila redakci ŽivotvČesku.cz Olga Studničková Šípková.

Na pohyb ale rozhodně nezanevřela a pro zájemkyně pořádá víkendové i týdenní sportovní pobyty. "Cvičení i koučinku se věnuji stejně. Mám to padesát na padesát," dodala pro ŽivotvČesku.cz trenérka, jež je nyní spokojená i v soukromém životě. Před šesti lety se na ni totiž usmálo štěstí, když potkala svého druhého manžela, psychologa Milana Studničku, který je jí velkou oporou a v současnosti s ním pořádá online kurzy pro ženy. Navíc se díky synovi loni stala babičkou malého Samuela.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.