Ondřej Hejma slaví 70. narozeniny. Tohle bude slavnostnější, možná si vezmu i košili, popsal oslavu

Ondřej Hejma vstoupí 3. února 2021 mezi sedmdesátníky
Ondřej Hejma vstoupí 3. února 2021 mezi sedmdesátníky
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 2. 2021

V českém showbyznyse patří mezi oblíbené osobnosti a je mužem mnoha talentů a dovedností. Ondřej Hejma (69) slaví 3. února významné životní jubileum, které by si určitě zasloužilo pořádnou oslavu. Ovšem s ohledem na vládní restrikce není moc možností, protože je zakázáno se scházet nebo organizovat jakékoli větší akce. "Slavím každý den, ale tohle bude o něco slavnostnější. Možná si vezmu i košili," řekl frontman Žlutého psa pro ŽivotvČesku.cz.

Ondřej Hejma je osobnost s neskutečným nadhledem a životním humorem. 3. února se zařadí mezi sedmdesátníky, ale oslavovat bude s ohledem na vládní opatření jen decentně.

"Plánů a chutí by byla spousta. Docela jsem zvažoval i to, že bych udělal menší oslavičku – dvě, tři kytary, jen tak si zabrnkat s kamarády. Ale po zralé úvaze jsem to přehodnotil a radši zrušil, protože bych byl nerad, aby to vypadalo, jako že si papaláši užívají," řekl Ondřej Hejma pro ŽivotvČesku.cz.

Oslava proběhne, ale nepůjde o žádnou velkou sešlost. "Nakonec to bude úzký rodinný kruh, já jsem doma spokojený, mně to nevadí. Slavím prakticky každý den, tohle bude jen o něco víc slavnostnější událost. Možná si vezmu i košili," prozradil s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz frontman legendární kapely Žlutý pes, která působí na české hudební scéně už o roku 1978.

Sám vnímá současnou dobu jako neustále se vyvíjející, kdy na začátku lidé pociťovali velký strach z neznáma, ale poté se to uvolnilo.

"Léto bylo docela příjemné a myslím si, že lidi strach přešel. A nyní, když je to znovu uzavřené, začíná se to trochu proměňovat v naštvání, netrpělivost a nespokojenost. Bohužel i na mě to občas dolehne. V takových chvílích zasednu k počítači, podívám se na fotku svého vnoučka a hned mě to přejde," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz oblíbený hudebník, moderátor a autor knih Srdce zlomený, Fejsbuk nebo Americký blues.

Je tváří mnoha slavných rolí a jako člověk vyzařuje nesmírně pozitivní energii. Herečka Michaela Kuklová (52) patří mezi oblíbené osobnosti českého showbyznysu a pro mnohé zůstane už navždy krásnou princeznou z pohádek režiséra Zdeňka Trošky (67). V exkluzivním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, čemu se začala naplno věnovat v době koronavirové epidemie, co ji baví a jak prožívá nelehkou dobu.

V pátek 5. února mu v podstatě souběžně s životním jubileem vychází nové album, které má originální název Dáreček. "Doufám, že se dostane k posluchačům, díkybohu za e-shopy a digitální platformy. Nicméně živé hraní by tomu slušelo, pořádný křest a pár koncertů. To je mým snem, až tahle těžká doba skončí," dodal Ondřej Hejma pro ŽivotvČesku.cz.

Vláda Petra Fialy (57) smetla minulou středu ze stolu vyhlášku o povinném očkování pro lid...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu