Operace ji zbavila velkých ňader, kvůli nimž trpěla. Žena propadla zoufalství, o pár měsíců později totiž znovu narostla

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 9. 2021

Ženy s větším poprsím mohou trpět bolestmi zad, které se v některých případech stávají přímo nesnesitelnými. Své o tom ví čtyřiadvacetiletá Bethanie Lyonová, pro niž velká ňadra představovala každodenní trápení. Zmenšení objemu hrudníku jí mělo přinést úlevu a mnohem méně starostí nejen s ohledem na spodní prádlo. Jenže stačilo pár měsíců k tomu, aby se pro ni objemné poprsí stalo opět reálným problémem.

V červenci 2019 podstoupila mladá Američanka z Los Angeles operaci, která zmenšila velikost jejího poprsí z E na C. Důvodem byla nejen nechtěná pozornost okolí a obtížné nákupy prádla odpovídající velikosti, ale především silné bolesti zad. Bethanie Lyonová, která pracuje jako profesionální zpěvačka, se ale z nového hrudníku netěšila příliš dlouho. Tři měsíce nato zjistila, že se její ňadra opět zvětšují, protože kostýmy jí začínaly být těsné přes oblast prsou. O třičtvrtě roku později byla skoro na původní velikosti jako před operací.

"Bylo to frustrující a pro mě naprosto srdcervoucí. Po operaci jsem byla tak šťastná za to, jak vypadají. Poté, co jsem si prošla obrovskou bolestí, jsem se s tím nedokázala vůbec smířit. Vždycky jsem byla ze svých ňader na rozpacích. Lidé mě kvůli nim neustále hodnotili - jediné, co na mně viděli a s čím si mě spojovali, byl objemný hrudník. Prsa jsem měla vždy těžká a překážela mi. Popravdě, když jsem třeba tancovala, musela jsem vypadat vážně hloupě," řekla Bethanie Lyonová, jak uvedl web Metro.co.uk.

Se zaplacením operace jí pomohli rodiče, protože zmenšení hrudníku ji vyšlo na 10 tisíc dolarů (v přepočtu přes 200 000 korun). Problém s obnovením růstu ňader může nastat i po operaci, ale podle plastických chirurgů se jedná spíše o vzácnost. Podle názoru ženy mohlo jít o hormonální problém, který narušil efekt zákroku. Bethanie se tedy po dvou letech od plastiky rozhoduje, zda půjde v budoucnu na zákrok znovu.

"Podle toho, co mi bylo řečeno, tak budu muset ještě dlouho čekat, než to pro mě bude ze zdravotních i bezpečnostních důvodů možné. Upřímně netuším, jestli tím vším zvládnu projít znovu. Pokud se rozhodnu mít děti, počkám s tím, až budu mít rodinu," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.