Oporou mu byla malá sestřička. Čtyřletý bojovník dokázal překonat zlé stavy po chemoterapii a leukemii porazil

Pro děti je léčba rakoviny velmi náročná - ilustrační snímek
Pro děti je léčba rakoviny velmi náročná – ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 10. 2021

V září 2019 celý svět oběhla velmi smutná fotografie, na které stál tehdy teprve čtyřletý Beckett nad záchodovou mísou a jeho o rok starší sestřička Aubrey ho utěšovala. Snímek zveřejnila maminka dětí Kaitlin Burgeová, která tím ukázala, jak její syn reaguje na chemoterapii nutnou kvůli akutní lymfoblastické leukemii. Nyní, po více než dvou letech, Kaitlin informovala, že se Beckett uzdravil a lékaři mu povolili jít do školy. Se svou sestrou si je stále velmi blízký.

Psal se rok 2019, když se internetem velmi rychle rozšířila emotivní fotografie malého Becketta a jeho sestřičky, která ho utěšovala po špatné reakci na léčbu leukemie. Maminka dětí Kaitlin se tehdy na sociální síti svěřila, že tehdy pětiletá Aubrey svého bratra dokonce nosila, když zrovna neměl dost sil na to, aby sám chodil. Beckettovi byla leukémie diagnostikována, když mu byly pouhé dva roky a na nemocničním lůžku strávil celé měsíce svého života.

Kaitlin Burgeová se nyní na sociálních sítích podělila o radostnou novinku, malý Beckett v září podstoupil poslední léčbu a nyní nastoupil do školy, konečně si tak po letech trápení může pozvolna začít užívat život zdravého dítěte, o jaký dosud přicházel. Aubrey o něj přesto i nyní pečuje, musí se ale postupně smiřovat s tím, že ji potřebuje méně než dosud.

"Aubrey mu velice pomohla překonat nemoc a léčbu. Vytvořilo se mezi nimi tak silné pouto, že ani já jako matka mu nemohu úplně rozumět. Aubrey teď pozoruje, že Beckett se snaží být víc a víc nezávislý. Když mu chce s něčím pomoct, stále častěji se stává, že jí řekne, ať to nedělá, že to chce zvládnout sám. Ona se trochu hůř vyrovnává s tím, že už není tak potřebná, ale milují se a dávají si to najevo," řekla Kaitlin, jak cituje deník Daily Mail.

Beckettovi se ve škole daří na výbornou a Aubrey se mohla vrátit ke svým koníčkům, na které její rodiče v posledních letech neměli kvůli výdajům na léčbu peníze. "Dne 8. září šel Beckett na poslední léčbu a při odchodu z nemocnice zazvonil na zvonek, čímž oslavil, že je zdravý. Jsme šťastní, ale nejsme naivní, proto bude každý měsíc chodit na testy, abychom měli jistotu, že je vše i nadále v pořádku," vysvětlila Kaitlin, že docházení do nemocnice jejího syna přesto čeká.

Přestože Becketta v důsledku léčby trápí ještě některé zdravotní problémy, například bolesti v nohou, jeho maminka očekává, že i těch se brzy zbaví. Navíc mu nebrání dělat nic z toho, co si přeje. "Ráno vodím Becketta i Aubrey do školy, ale odpoledne ze školy už přijedou na kole. Vidíme našeho syna dělat věci, o kterých jsme si mysleli, že jich schopen dlouho nebude. My z toho máme radost a jemu aspoň trochu vzrostlo sebevědomí," dodala Kaitlin.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.