Reklama:

Ornella Koktová přiznala problémy v těhotenství. Trpím, že nemůžu ven. Straší mě hospitalizací, říká

Josef Kokta a jeho manželka Ornella
Josef Kokta a jeho manželka Ornella
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 2. 2021

Mateřství je dar. Stejně to vnímá i Ornella Koktová (27), která je v očekávání už třetího potomka. S manželem Josefem Koktou (63) mají dva syny – Quentina (7) a v dubnu loňského roku narozeného Svena. Nyní je na cestě jejich sestřička a půvabná maminka se těší na děvčátko. "Jsem odměněná, že to bude po dvou klucích holčička. Už mám ale zákaz chodit i na procházky z důvodu rizika předčasného porodu," svěřila se pro ŽivotvČesku.cz a popsala pocity z druhého těhotenství v době epidemie koronaviru.

Reklama:

Ornella Koktová přišla do jiného stavu krátce po druhém porodu a momentálně se nachází v 7. měsíci těhotenství.

Reklama:

"Bylo to hodně nečekané a neplánované. Beru to jako osud, protože jsem si vždycky přála dceru. Když jsme si s manželem řekli, že do toho půjdeme poté, co jsem potřetí otěhotněla, vnímala jsem to tak, že se to mělo stát. Budeme mít holčičku a já jsem odměněná, že to bude po dvou klucích děvčátko," řekla Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz s tím termín porodu by měla mít na přelomu března a dubna.

Co se týká fyzické stránky, je to pro ni více náročné hlavně kvůli rizikovému těhotenství. Od lékařů má zakázané dokonce i procházky z důvodu, že by jí mohl hrozit předčasný porod.

"Jsem aktivní člověk, v předchozích těhotenstvích jsem se hýbala do poslední chvíle, co jsem mohla. Momentálně trpím, protože jsem de facto »ležák« a doktoři mě straší tím, že pokud to budu porušovat, hospitalizují mě v nemocnici. Nemůžu nosit ani Svena, aby mi nepovolila jizva po císařském řezu – třetí těhotenství přišlo chvíli po druhém," popsala pro ŽivotvČesku.cz aktuální stav půvabná brunetka, která se v roce 2015 provdala za podnikatele Josefa Koktu.

"Asi budu kontroverzní v tom, že mám už podruhé termín porodu v době covidu. Na jaře při první vlně zakázali přítomnost tatínků u porodu, byla přísná opatření a museli jsme mít roušky. Už jsem si jednou porod v takové situaci prožila. I proto jsem se těšila na to, že to bude lepší. Jsem realistka, ale obávám se, že to bude v bleděmodrém. Přiznám se, že být ve třetím trimestru s rouškou na ústech a už jenom čekat na kontrolu u lékaře, je úděsná věc. Natož v ní někam vyjít do patra," připustila Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

Naštěstí může pracovat z domova, což teď vnímá ještě jako větší výhodu. Doma nemusí mít neustále roušku, ale lituje lidi, kteří s ní musí odpracovat v podstatě celý den. Velkou pomocí je pro ni manžel a brzo osmiletý syn.

"Pepa koupe, přebaluje, zvedá Svena a musí mi ho podat do náruče, když se s ním chci pomazlit. Quentin je úžasný parťák. Cokoli potřebuju podat, přinést, tak se vždycky postará. Naučil se dokonce servírovat i jídlo, dělat sendviče. Je opravdu šikovný a pomáhá mi. Popravdě jsem vděčná za to, že mám mezi dětmi sedmiletý rozdíl. Quentin už je v podstatě samostatná jednotka," dodala Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: