Ortéza začíná být pro prezidenta nepohodlná. Mluvčí Jiří Ovčáček popsal, jak se hlava státu cítí

Zdravotní stav prezidenta je podle mluvčího dobrý
Zdravotní stav prezidenta je podle mluvčího dobrý
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2020

Prezidenta Miloše Zemana (75) před více než týdnem převezla sanitka z Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích do domácího ošetřování. Stalo se tak poté, co podstoupil operaci ruky po nešťastném pádu. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak se aktuálně hlava státu cítí.

"Rekonvalescence je bez komplikací, ale samozřejmě se pan prezident těší, až nebude muset nosit ortézu," upřesnil Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz.

Není se čemu divit, že fixace ruky je velmi nepohodlná. Prezident dlouhodobě využívá kvůli zhoršené chůzi oporu v podobě hůlky a samozřejmě omezení v podobě ortézy může být nepříjemné i pro mnohem mladšího člověka.

Podle vyjádření mluvčího Hradu se ale ruka po zákroku hojí dobře a vypadá to, že lékaři by prezidenta od ortézy mohli brzy »vysvobodit«. Navíc Miloš Zeman je ve stavu, že zvládl před pěti dny rozhovor pro druhou nejsledovanější komerční televizní stanici a plánovaný program dále neruší.

"Další zákrok pana prezidenta nečeká. V pondělí večer se uskuteční tradiční setkání s panem premiérem v Lánech. Budou mezi čtyřma očima řešit domácí i zahraniční politiku," dodal Jiří Ovčáček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.