Ostatní kritizoval, a mě chválil, říká Luděk Sobota o spolupráci s Ivanem Mládkem. Zavzpomínal na pořad Čundrcountryshow

Zleva Luděk Sobota a Ivan Mládek
Zleva Luděk Sobota a Ivan Mládek
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2021

Patří mezi oblíbené osobnosti českého showbyznysu a jeho komediální talent je velmi dobře známý. Herec, bavič a spisovatel Luděk Sobota (78) se v polovině 90. let stal jednou z hvězd televizní zábavné estrády Čundrcountryshow, kterou vedl legendární Ivan Mládek (79). "Neustále mě chválil, zatímco ty ostatní členy týmu neustále kritizoval. Ivan je můj kamarád už opravdu dlouhou dobu," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Čundrcountry show byla zábavným pořadem nejúspěšnější tuzemské komerční stanice, kterou představila televizním divákům v září 1994. Humorné scénky, vtipy a komické situace v podání například Ivo Pešáka (†66), Milana Pitkina (71) nebo Lenky Plačkové (46), provdané Hraj, bavily diváky stejně jako herecký um Luďka Soboty – jedné z osobností populární estrády.

Sám na ni vzpomíná moc rád a spolupráci se zpěvákem, hercem, humoristou a textařem Ivanem Mládkem si nemůže vynachválit.

"Ivan Mládek je můj kamarád už opravdu dlouhou dobu. Naše spolupráce byla naprosto výborná, protože nade mnou měl takový osobní dohled, i když to přímo nerežíroval. Neustále mě chválil, zatímco ty ostatní členy týmu neustále kritizoval (směje se). Takže to bylo docela dobré," řekl Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v rámci televizního pořadu jejich spolupráce zdaleka nekončila.

Oba jsou také úspěšnými autory, kteří mají na svém kontě několik knižních titulů. Psaní je tedy dalším koníčkem, který oba přátele spojuje. "Také jsme spolu napsali asi dva monology, když jsme byli u mě na chalupě. Musím říct, že se mi s Ivanem vždycky pracovalo výborně. Zkrátka si rozumíme," vyjádřil se oblíbený bavič pro ŽivotvČesku.cz.

Na otázku, zda podobné pořady typu Čundrcountryshow chybí na televizní obrazovce, má jasnou odpověď. "Myslím si, že tady celkově chybí humorné pořady, skoro žádné se nevysílají. To, co jsme s Ivanem dělali, bylo podle mě dobré a bavilo nás to. Stejně tak, když pracoval na něčem sám, tak se mi to vždycky líbilo," dodal Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.