Otevírací doba 8. května 2020: Kde si nakoupíte během pátečního svátku?

Lidl
Lidl
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

V pátek je v Česku den volna, 8. května si připomínáme Den vítězství, tedy konec druhé světové války. Od jednoho z nejkrvavějších konfliktů v dějinách letos uplyne už 75 let. Obchody mohou tentokrát zůstat otevřené. Kde si v páteční svátek nakoupíte?

V klasických potravinových řetězcích nepochodíte. Tesco, Kaufland, Lidl, Billa, Penny, Albert i Globus budou mít zavřeno.

Jejich provozovatelé se rozhodli nevyužít možnost nechat otevřeno a svým zaměstnancům dopřejí den volna, které je po vypětí během koronavirové pandemie zvlášť zasloužené.

Kde nakoupíte

"8. května budou všechny prodejny zavřené. Plně respektujeme uzavření všech našich prodejen v době státního svátku. Jsme si velmi dobře vědomi toho, jak mimořádně náročná je současná situace pro naše zaměstnance. Nesmírně si jejich každodenního pracovního nasazení vážíme a tento volný den vnímáme jako čas, kdy si mohou odpočinout a být se svou rodinou,“ vysvětlila mluvčí Kauflandu Renata Maierl webu kupi.cz.

Jediná možnost, kde v pátek nakoupit, tak může být v malých večerkách, anebo ve velkoobchodu Makro. Všech třináct prodejen zůstane 8. května otevřeno, a to v běžné otevírací době od 7 do 22 hodin.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.