Otevírací doba na Den vítězství: Mluvčí obchodů řekli, jak a kde si 8. května nakoupíte

Pixabay.com
nakupování, ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 8. 5. 2021

V sobotu 8. května si připomínáme Den vítězství, tedy konec druhé světové války. Zatímco v loňském roce mohly obchody vzhledem k nouzovému stavu zůstat otevřené, letos si jen tak nenakoupíte. Mluvčí popsali, kde bude zavřeno a které prodejny naopak zůstanou i ve svátek otevřené.

Česká obchodní inspekce na svých stránkách upozorňuje, že zákon zakazující prodej ve vybrané státní svátky dne 8. května 2021 platí. Velké prodejny potravin proto musejí být toho dne uzavřeny. Mluvčí obchodů pro ŽivotvČesku.cz řekli, zda budou mít skutečně zavřeno a také to, na jakých prodejnách nakonec bude možné nakoupit.

Kaufland

"8. května budou všechny naše prodejny zavřené. Na zákazníky se budeme těšit opět v neděli 9.5. ve standardní otevírací době od 7 do 22 hodin," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Lidl

"V sobotu 8. května mají všechny naše prodejny zavřeno, v ostatních dnech pak platí běžná otevírací doba," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Iveta Barabášová z oddělení firemní komunikace společnosti Lidl.

Billa

"V sobotu 8. května budou naše prodejny zavřené. Otevřené ponecháváme pouze prodejnu na Hl. nádraží v Praze a celkem 70 prodejen stop@shop na čerpacích stanicích Shell," uvedla pro ŽivotvČesku.cz manažerka korporátní komunikace společnosti Billa Dana Bratánková.

Penny

"V sobotu 8. května zůstanou všechny naše prodejny v souladu se zákonem uzavřeny," uvedl pro ŽivotvČesku.cz tiskový mluvčí společnosti Penny Tomáš Kubík.

Nejbližší uvažovaný termín, kdy by se mohly otevřít alespoň zahrádky restaurací, je 17. květen. Zda k otevření opravdu dojde, bude záležet na epidemické situaci. "V případě otevření zahrádek je rozhodující incidence 75 případů na sto tisíc obyvatel," uvedl na tiskové konferenci ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51). Teplé víkendové počasí alespoň řada českých rodin využije k zahradnímu grilování. Rady a triky, jak si grilování vychutnat na maximum, přinesl šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (64). "Pokud chcete grilovat tuhý sýr, namočte ho před procesem do studené vody," uvedl Zdeněk Pohlreich pro ŽivotvČesku.cz.

Albert

"8. května budou prodejny zavřené. Jediným otevřeným Albertem dne 8. května bude hypermarket v Českých Budějovicích, který je v místě dopravního uzlu – nádraží, a tím splňuje výjimku stanovenou zákonem," sdělil pro ŽivotvČesku.cz tiskový mluvčí Jiří Mareček.

Tesco

"V sobotu budou prodejny Tesco zavřené. Naopak budou otevřeny obchody Žabka, které splní zákonnou povinnost prodejní plochy do 200m²," uvedl pro ŽivotvČesku.cz tiskový mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček.

Coop

"Větší prodejny budou spíše uzavřeny, menší budou otevřeny dopoledne, tak jak je to dle platné legislativy," sdělil k otevírací době dne 8. května tiskový mluvčí společnosti Coop Lukáš Němčík.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu