Otevírací doby o Velikonocích. Mluvčí obchodů řekli, jak na svátky jara nakoupíte

nakupování, ilustrační snímek
nakupování, ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Velikonoce se blíží a s nimi i změněná otevírací doba obchodů. Zatímco na Velký pátek ani Velikonoční pondělí si nenakoupíte, během víkendu budou obchody v provozu podle běžné otevírací doby. Redakce ŽivotvČesku.cz připravila přehled, kam a v jakých časech bude možné si během svátků jara zajet na nákup.

Česká obchodní inspekce uvádí, že na Velký pátek 2. dubna 2021 a Velikonoční pondělí 5. dubna 2021 prodej v maloobchodě nebude možný z důvodu krizových opatření Vlády ČR. V tyto dny tak nebudou obchody otevřené. Jaká bude otevírací doba od pátku až do pondělí zjistíte v přehledu sestaveném redakcí ŽivotvČesku.cz.

Kaufland

"Na základě aktuálního vládního nařízení budou všechny naše prodejny uzavřeny nejen na Velikonoční pondělí, ale i na Velký pátek. V sobotu a v neděli budou prodejny otevřené do 21 hodin," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Lidl

"Prodejny Lidl budou v pátek i v pondělí v souladu s vládním nařízením uzavřeny. V ostatních dnech (víkend) dle běžné otevírací doby," uvedl pro ŽivotvČesku.cz tiskový mluvčí Tomáš Myler.

Penny

"Respektujeme usnesení vlády a v pátek naše prodejny zůstanou zavřené. Na základě toho ovšem očekáváme, zejména ve čtvrtek před následujícím čtyřdenním volnem, zvýšený nápor zákazníků. I za těchto okolností jsme připraveni zajistit dodržování dalších vládních opatření týkajících se epidemiologické situace a zajistit bezpečí našich zaměstnanců i zákazníků tak jako po celou dobu trvání pandemie," uvedl pro ŽivotvČesku.cz tiskový mluvčí Tomáš Kubík a doplnil, že v pátek a v pondělí bude zavřeno, ale o víkendu budou prodejny Penny otevřené podle běžné otevírací doby.

Tesco

"Podle zákona je to tak, že všechny obchody musí být v pátek a v pondělí zavřené bez ohledu na prodejní plochu. Proto budeme mít zavřeno a v ostatní dny budeme mít běžnou otevírací dobu tak, jak nám to umožňuje zákon. Dá se očekávat, že koncentrace zákazníků se den před a po uzavření zvýší," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček.

Albert

"Budeme respektovat vládní nařízení a v pátek a v pondělí bude zavřeno. Přizpůsobujeme tedy logistiku a počty lidí na prodejnách tak, abychom to ve čtvrtek, v sobotu a v úterý zvládli. Bude asi 80% zákazníků navíc oproti předchozím rokům. Nazásobujeme prodejny tak, aby vše bylo dostupné," uvedl tiskový mluvčí společnosti Albert Jiří Mareček pro ŽivotvČesku.cz s tím, že o víkendu bude otevřeno podle standardní otevírací doby.

Billa

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62) bude o víkendu rozhodovat, zda nevrátit omezení...

"Supermarkety Billa zůstanou na Velký pátek a Velikonoční pondělí zavřeny. Jedinou prodejnou Billa, která zůstane v pátek otevřena je prodejna na Hl. nádraží v Praze. V sobotu a neděli platí standardní otevírací doba," uvedla pro ŽivotvČesku.cz tisková mluvčí společnosti Dana Bratánková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.