Otevřeno bude i dnes. Dětem chci ukázat, že táta má kule, říká majitel hospody, která otevřela i přes zákaz

Restaurace otevřela i přes zákaz
Restaurace otevřela i přes zákaz
Foto: Archiv restaurace Šeberák
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

I přes zákaz a pravidla nouzového stavu se v Praze točí pivo a podává jídlo. Řeč je o restauraci Šeberák v Kunraticích, která ve čtvrtek přivítala štamgasty tak, jako to bylo běžné před koronavirovou dobou. Majitel na sociální síti uvedl, že se pokut nebojí a klidně bude žalovat vládu. Do restaurace ve čtvrtek večer zavítala policie. Redakci ŽivotvČesku.cz majitel restaurace Šeberák poskytl rozhovor, v němž se netají tím, že otevřeno bude mít každý den.

Ve čtvrtek k vám do restaurace přijela policie...

Ano. Policie už odešla. Hosté opět konzumují. Vím, že to je nezákonné a pravděpodobně mě zavřou, ale tak to mám postavené...

Co police chtěla?

Pánové od policie mi jasně řekli, že porušujeme vládní nařízení. Měli jsme čtyři lidi v restauraci, kteří jedli a pili. Na to řekli, že to někdo bude řešit ve správním řízení. Všem nám dali dýchnout. Nechali nás být s tím, že ten major nebo velitel zásahu se mě ptal, jak se k tomu budeme stavět v pátek. Tak jsem řekl, že budeme mít otevřeno. Tak říkal, že si pro mě přijde.

Vy jste tvrdil, že se budete bránit...

Samozřejmě. Naši právníci mi říkali, abych to nedělal. Ale já si myslím, že je to potřeba. Do budoucna a našim dětem chceme říct nějaký vzkaz. A já chci mým dětem říct, že táta má kule. A chci se postavit vládě, tomu co dělají.

Budete tedy otevírat každý den?

Ano. Bude otevřeno do té doby, než to fyzicky policisté zavřou.

Jak si pochvalujete návštěvnost hostů?

Přišli lidi, kteří byli odvážní. Přišlo jich asi dvacet.

Jaké budete mít menu pro návštěvníky, kteří se nebudou bát, že dostanou pokutu?

Budeme mít standardní menu, které máme i na rozvoz.

Vážení zákazníci, vzhledem k chaosu, který naše vláda dělá, musím přistoupit k opatření, které vyplývá s zákonů a hlavně...

Zveřejnil(a) Restaurace a sportovní areál Šeberák - oficiální dne Středa 25. listopadu 2020

Policie na svém webu uvedla, že při zásahu se uvnitř nacházelo celkem třináct osob. Informaci o porušení současných vládních nařízení policisté získali na základě vlastních zjištění. Hlídky na místě udělily osm příkazů na místě v celkové výši čtyři tisíce korun. Zbylé »přestupce« pak oznámili příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Osoby byly navíc poučeny, že pokud se jejich jednání bude do budoucna opakovat, bude řešeno obdobně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.