Otevřít hospodu proti vládním opatřením? Jsem proti tomu, říká majitel restaurace Jan Punčochář

Jan Punčochář je vyhlášený šéfkuchař
Jan Punčochář je vyhlášený šéfkuchař
Foto: Se svolením TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

I přes zákaz a pravidla nouzového stavu se v Praze v Kunraticích i v pátek lidé dočkali otevření restaurace Šeberák. Majitel na sociální síti uvedl, že se pokut nebojí a klidně bude žalovat vládu. Do restaurace ve čtvrtek večer zavítala policie, stejně jako v pátek. Podle provozovatele restaurace a šéfkuchaře Jana Punčocháře (41), kterého redakce ŽivotvČesku.cz oslovila, je takové jednání zbytečné.

Majitel restaurace i přes upozornění policie, která dorazila ve čtvrtek večer do prostor restaurace a uvědomila majitele, že porušuje vládní nařízení, otevřel i v pátek. Vládní nařízení o uzavření provozoven restaurací obchází tím, že se svými hosty uzavírá pracovní smlouvy.

I když se svým jednáním snaží vyvolat majitel pražské provozovny Jakub Olbert mezi lidmi i kolegy z branže soudržnost, ne u všech nachází pochopení.

"Upřímně jsem proti tomu. Co tím člověk dokáže? Jsme v tom všichni stejně, když to udělá víc lidí, tak asi to může mít nějakou revoltující myšlenku, ale takhle si myslím, že to dobře není. Jsem určitě pro to, aby se opatření dodržovala a přečkali jsme to. Když to jednou je pro všechny, tak by to mělo platit," řekl pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na porušení vládního opatření restaurace Jan Punčochář.

Porotce ze slavné reality show, ve které účinkují kuchaři amatéři, dále podotkl, že dalším nepříjemným faktorem je, že pokud by se někdo v hospodě nakazil a měl potom zdravotní komplikace jako třeba těžký průběh nemoci s následky, radost to nikomu neudělá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.