Pamatujete na Aničku Dajdou ze SuperStar? Skrývá se před světem, její dům hlídá kamera. Sousedka o ní promluvila na kameru

Autor: ŽivotvČesku | Anna Gleisnerová alias Anička Dajdou
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 10. 2021

Dostat se na televizní obrazovku, kde člověka sledují statisíce až miliony diváků, nemusí být vždycky výhra. V rámci historicky první řady populární pěvecké show se zařadila do tzv. Hvězdné pěchoty Anna Gleisnerová (36) alias »Anička Dajdou«. Za její originální přednes písně od britské umělkyně Dido (49) s názvem Thank You, by jí ovšem původní interpretka asi moc nepoděkovala. Dnes žije stále v Mladé Boleslavi s rodiči a pozornosti se vyhýbá, jak jen může. "Bydlí tady, vídám ji, když tady projde. Rozvážela něco a je to mašinka," řekla sousedka rodiny pro ŽivotvČesku.cz.

Někteří lidé mají hudební nadání, jiní žijí v utkvělé představě, že jím oplývají. Když v roce 2004 začala nejúspěšnější komerční televizní stanice vysílat první řadu soutěže Česko hledá SuperStar, sledovanost trhala rekordy. Ale důvodem nebyli pouze ti talentovaní zpěváci, ale i tzv. Hvězdná pěchota, jejíž generálkou se stala tehdy osmnáctiletá Anna Gleisnerová, soutěžící slečna s číslem 3 469. Když se postavila před čtyřčlennou porotu – Ondřeje Hejmu (70), Gabrielu Osvaldovou (68), Ondřeje Soukupa (70) a Milana Hermana, nestačili se divit.

Annin přednes skladby Thank You od Dido byl opravdu hodně osobitý - pěvecky i co se anglické výslovnosti týče. Nepobavila jenom porotu, ale evidentně i televizní diváky, kteří ji svými 27 744 hlasy »vystřelili« na vítěznou pozici celé Hvězdné pěchoty. Dívka se však rozzlobila a dohadovala se s porotou, což jí moc bodů k dobru určitě nepřidalo.

Přesto, že od legendárního vystoupení uplynulo téměř 18 let, Anna Gleisnerová zůstává nadále nezapomenutelná. Právě poslední říjnový den slaví 36. narozeniny a dnes se snaží jakékoli pozornosti maximálně vyhýbat. SupeStar pro ni nebyla zrovna šťastným tahem a ani dlouhé roky nedokázaly smazat její tvář z povědomí lidí, kteří ji stále poznávají. Dříve pracovala jako prodavačka v supermarketu, ale dnes se o jejím životě příliš neví.

Redakce ŽivotvČesku.cz vyrazila do jejího rodného místa v Mladé Boleslavi, kde žije stále s rodiči. Její dům dokonce střeží kamera umístěná na jedné ze zdí. "Bydlí tady, vídám ji, když tady projde. Rozvážela něco a je to mašinka," řekla sousedka rodiny Gleisnerových redaktorovi ŽivotvČesku.cz s tím, že od dob jejího vystoupení v televizi výrazně přibrala na váze, ale jinak zůstává stejná.

Anna Gleisnerová alias Anička Dajdou
Anna Gleisnerová alias Anička Dajdou
Foto: David Malík / CNC / Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.