Pamatujete si Harveyho ze Sabriny, mladé čarodějnice? Přišel o vlasy a živí se jako uklízeč či školník

Herec Nate Richert
Herec Nate Richert
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 12. 2020

Harvey Kinkle byl v 90. letech jedním z idolů dívek v pubertě, v seriálu Sabrina, mladá čarodějnice, ho ztvárnil Nate Richert (42). Po skončení seriálu v roce 2003 se vypařil i přesto, že jeho kariéra byla skvěle našlápnutá. Po letech prozradil, že se stáhl kvůli psychickým problémům. Dnes se nepříliš úspěšně pokouší o návrat.

Seriál Sabrina, mladá čarodějnice, který pojednával o šestnáctileté puberťačce žijící se dvěma tetičkami a mluvícím kocourem, byl mezi dětmi v 90. letech velmi oblíbený. Dívky byly unešené z Natea Richerta, který hrál Sabriny lásku Harveyho.

Tato show byla pro Richerta první a poslední velkou příležitostí a když fanoušci seriálu vyrostli, začali se zajímat, kam zmizel a proč už o něm neslyšeli. "Stáhnul jsem se kvůli úzkostem a depresím,“ přiznal Nate na Twitteru.

Po letech deníku Independent přiznal, že netušil, jak se sám se sebou vypořádat. "Tehdy jsem věděl jen to, že se se mnou děje něco špatného, myslel jsem si, že jsem bezcenný a zlomený. Trvalo mi 10 let, než jsem zjistil, jak se se svými problémy vyrovnat a jak je překonat.

Zašlá sláva

Svět televizní zábavy je nemilosrdný a zaměstnavatele osobní problémy herců příliš nezajímají. Nikdo nečekal, až se Richert zotaví a bude schopen návratu, prostě se na něj zapomnělo.

"Uklízím, dělám školníka, pokládám koberce, prostě pracuji tak, abych byl schopný poplatit účty,“ řekl Nate. Po 17 letech strávených mimo kamery dostal příležitost v televizní sérii Home Work, dostal ale jen epizodní roli a velký comeback se nekoná.

I v osobním životě se k němu štěstěna dlouho nechtěla otočit čelem, nakonec si ale našel tu pravou. S Catherine Hannah se oženil před rokem a půl a nyní už vyhlíží jen sladkou tečku v podobě početí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.