Pan Božský ze seriálu Sex ve městě: Z Chrise Notha se stále ženám podlamují kolena. V 60 letech má pekelné charisma

Sarah Jessica Parkerová a Chris Noth
Sarah Jessica Parkerová a Chris Noth
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2021

Příznivci seriálu, který v devadesátých letech přinesl svěží vítr na pole televizní zábavy, se konečně dočkali dalšího pokračování. Hit z prostředí newyorských ulic o novinářce Carrie Bradshawové a jejích třech spřízněných duších naprosto uchvátil diváky. A pro ženy to byla příjemná podívaná i díky postavě pana Božského, kterého si zahrál Američan Chris Noth (60), který býval lamačem ženských srdcí.

Čtyři nerozlučné kamarádky v ulicích New Yorku a jejich proplétající se životy plné lásek, ztrát i pravého přátelství. Příběh seriálu Sex ve městě zaujal na konci devadesátých let nejen samotným dějem, ale i hereckým obsazením. Hlavní hrdinku po dobu celkem šesti odvysílaných sérií neustále provázel muž, který se od samého začátku jevil jako osudový – ne nadarmo získal přezdívku pan Božský. Ztvárnil ho americký herec Chris Noth, který postavě vtisknul potřebné charisma a notnou dávku »tajemna«.

Kultovní seriál z pera hvězdného scénáristy Darrena Stara (60), který vznikl podle předlohy knihy autorky Candace Bushnellové (63), se stal doslova trhákem. Role osudového muže rodákovi z Madisonu ve Wisconsinu a představiteli Johna Jamese Prestona (pravé jméno pana Božského) přinesla nevídaný úspěch a stala se zřejmě jeho vůbec nejslavnější. V Česku měl Sex ve městě premiéru až na začátku nového milénia a panu Božskému v českém dabingu propůjčil hlas neméně okouzlující herec Jan Šťastný (55).

"Zpočátku, když se show stala kulturním fenoménem, mě to otravovalo, protože nemám rád, když mě lidé na ulici oslovují jménem postavy a herci nemají rádi, když se jich (postavy, pozn. red.) drží. Ale nakonec jsem si pomyslel: Přestaň se tomu bránit, protože to nezmizí. Lidé si mě z nějakého důvodu budou s tou částí spojovat, takže nech toho, čemu se tak bráníš, ať to pokračuje. Lidé říkají: Ty holky ale nevypadají stejně. Jsme normální lidé, stárneme," řekl Chris Noth v nejnovějším rozhovoru pro deník The Guardian.

Původní seriál sice končil šestou sérií, ale dočkal se pokračování v podobě dvou filmů. A tak budou milovnice módy a zajímavých osudů z amerického velkoměsta moci sledovat, jak se bude dále vyvíjet linie celého příběhu. Sex ve městě se navíc vrací s dalšími díly na populární streamovací platformě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.