Reklama:

Paní Schillerová je často dramatická, mnohdy na její slova ale nedojde, sdělil v podcastu JO! poradce premiéra Štěpán Křeček. Promluvil i o důchodech

Jiří Ovčáček a Štěpán Křeček
Jiří Ovčáček a Štěpán Křeček
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2023

Když se vysloví jméno »Štěpán Křeček«, dnes už každý Čech ví, že jde o veřejnou odborností respektovaného ekonoma a poradce premiéra Petra Fialy. Zároveň se stal hostem třetího dílu podcastu redakce ŽivotvČesku.cz s názvem JO!, kterým provází bývalý mluvčí Hradu a v současnosti redaktor a komentátor Jiří Ovčáček. V rámci povídání se dostalo na několik velmi zajímavých témat.

Reklama:

"Ať už jde o dluh českých domácností u bank, věčná kritika vlády z úst opozičních politiků, budoucnost českých důchodů, ale třeba i nájezdy Čechů za nákupy levnějších potravin do sousedního Polska - jde o silná a aktuální témata, která se promítají do běžného života lidí žijících v tuzemsku," prozradil Ovčáček, o čem si s Křečkem v rámci podcastu redakce ŽivotvČesku.cz s názvem JO! povídal.

Pokud jde o opoziční »strašení« veřejnosti z úst některých politiků, že dobře se současnou vládou Čechům nebude, kdy zejména exministryně financí Alena Schillerová patří k čelním kritikům Fialova kabinetu, Křeček sdělil, že mnohdy jde spíše o populistická gesta v rámci politického boje.

Reklama:

"Paní Schillerová je často dramatická, ale velice často na její slova nedojde. To jsme viděli třeba v energetické krizi, kolik budou příkladem stát pohonné hmoty. Ve skutečnosti se již Česká republika nachází za bodem zlomu. Situace se začíná zlepšovat. Já říkám vždy, že největší tma je těsně před úsvitem. A v současnosti již pomalu začíná svítat," uvedl Křeček ohledně dotazu Ovčáčka, jak na tom česká ekonomika ve skutečnosti jeho odborným pohledem je.

"Jako třešničkou na dortu je pak i názor pana Křečka ohledně přijetí eura. Domnívám se, že s ním většina lidí bude souhlasit," upozornil redaktor a komentátor redakce ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček, že ani toto »těkavé« téma nebylo vynecháno.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: