Papaláš Kalousek konzumoval pivo v uzavřené hospodě. Očekávám Řád Bílého lva, uvedl

Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2020

Miroslav Kalousek nedávno kritizoval dnes už bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymulu za to, že i přes přísná opatření se v restauraci sešel s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. A teď se ukázalo, že sám káže vodu a pije pivo...

V úterý si Kalousek v podniku Hlučná Samota na pražských Vinohradech dopřál dostaveníčko v tamní restauraci, když ho náhodou objevili reportéři Radiožurnálu. Ti k věci uvedli, že bývalý ministr financí zhruba tři čtvrtě hodiny strávil za zavřenými dveřmi podniku. Dotyčná restaurace má podle portálu otevřené jen výdejní okénko.

"S panem Kalouskem se znám, nabídl jsem mu, že mu na mě naleju jedno pivko. Beru to jako chybu, nemělo by se to stávat,“ reagoval ve středu dopoledne pro portál jednatel restaurace Daniel Jelínek. Následně Kalousek situaci popsal. "U toho stolu, když jsem byl u okna a čekal jsem na to jídlo, jsem vypil jedno pivo," uvedl. Prý si nemyslí, že by něco porušil.

Smutné na celém faktu je skutečnost, že za obdobné jednání kritizoval exministra zdravotnictví Romana Prymulu. "Úřední schůzky probíhají v kancelářích, oba pánové je mají k dispozici 24 hodin denně. Byli si dát do nosu a puberťácké výmluvy nedůvěru jenom zvyšují. Papaláši, kteří si myslí, že pro ně pravidla neplatí," napsal na Twitteru poté, co deník Blesk otiskl snímky po schůzce Prymuly s Faltýnkem v restauraci na Vyšehradě.

K věci iRozhlas.cz uvedl, že Kalousek se později ozval redaktorce portálu, aby se obhájil. "Já jsem to pivo nekonzumoval v restauraci, ale v kapitule,“ tvrdil v žertu poslanec a pokračoval: "Doufám, že za to dostanu Řád Bílého lva,“ dodal. Kalousek tím narážel na skutečnost, že Prymula získal nejvyšší státní vyznamenání od prezidenta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.