Paroubek musí platit vyšší alimenty, rozhodl soud. V důchodu pobírá 50 tisíc korun

Petra Paroubková a Jiří Paroubek v době, kdy byli manželé.
Petra Paroubková a Jiří Paroubek v době, kdy byli manželé.
Foto: Nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2020

Mezi manželi Paroubkovými došlo k soudní dohře v souvislosti s alimenty na dceru. Bývalý premiér Jiří Paroubek (67) musí teď platit na svou Margaritu (10) a doplatit dlužné výživné.

Pro Paroubka to znamená, že místo 10 tisíc měsíčně bude posílat podle soudu na na dceru 14 tisíc korun. A dluh 77 tisíc, který mu zvýšením výživného vznikl, má zpětně uhradit. Ten bude splácet částkou 2000 korun. Nesmí se zpozdit, pokud by k tomu došlo, lze částku vymáhat celou.

Podle soudu nemá Paroubek nadstandardní příjmy, jak tvrdila jeho manželka. Žije z důchodu ve výši 27 tisíc korun a z podnikání má měsíčně asi 23 tisíc korun. „Za přiměřené výživné odpovídající zákonným hlediskům považuje soud výživné ve výši 14 000 korun měsíčně,“ citoval iDNES.cz samosoudkyni Irenu Bartoníčkovou začátkem června.

Paroubek k alimentům přispíval dceři částkou okolo 4 tisíc korun, a to na stavební spoření a na studijní připojištění. Nyní tak musí všechno posílat manželce, která rozhodne, jak s penězi naloží.

Paroubková přitom v minulosti požadovala alimenty 20 tisíc a navíc se podle Paroubka domáhá výživného i na sebe, a to 50 tisíc.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.