Pastor předpověděl, že 21. prosince 2020 nadejde soudný den. Odstartuje ho astro jev na nočním nebi

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 12. 2020

Konec světa je téma, které se v poslední době, kdy svět sužuje několikaměsíční pandemie koronaviru a lidé přemýšlejí o existenci lidstva mnohem více, zmiňuje čím dál častěji. S přesným datem přišel americký teolog Paul Begley, který je autorem čtyř knih, z nichž dvě se zabývají proroctvím. Za Soudný den označil 21. prosinec 2020.

Věštby a temná proroctví, kterých je všude kolem tolik, že je těžké se v nich zorientovat. Prorokem moderní doby je evangelický pastor Paul Begley, který datu 21. prosince 2020 přiřknul konec světa. Přes svá nepodložená tvrzení se odkazoval na mayský kalendář a spojení dvou planet, kdy se na oběžné dráze »potká« Jupiter se Saturnem v takové blízkosti, že se na noční obloze objeví jako dvojitá planeta, informuje deník The Sun.

Podle Begleyho mayský kalendář přisuzuje tomuto předvánočnímu datu apokalyptický význam. Přesto, že staří Mayové předpovídali světu jeho definitivní konec osm let zpátky, tedy 21. prosince 2012, někteří pošetilci tvrdí, že došlo k chybě při výpočtech. Vzhledem k tomu, že je navíc zimní slunovrat, mnohé z mystiků a lidí zabývajícími se především esoterikou, datum třetího prosincového pondělí láká o to víc.

"Bude to 21. prosince 2020. Jupiter a Saturn se dostanou do vzájemné vzdálenosti – nejbližší od roku 1623," popisuje pastor Begley. Už v minulosti předpověděl řadu posledních dnů lidstva, ke kterým naštěstí nedošlo. A tak není divu, že jeho projevy popuzují některé odborníky z vědecké oblasti.

"Žádné důkazy neexistují a přes všechna fiktivní tvrzení, ať už jsou vytvořena v knihách, filmech, dokumentech nebo na internetu, nelze tento jednoduchý fakt změnit," řekl v reakci na konspirační teorii pastora Begleyho vědec z americké univerzity v Tennessee Paolo Tagaloguin, cituje The Sun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.