Patnáctou řadu Výměny manželek odstartuje chorobná žárlivost. Nedůvěra Petře a Tomášovi ničila život, říká režisérka pořadu

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2023

Nový rok na televizi Nova přinese již 15. řadu oblíbené reality show Výměna manželek, ve které si dvě ženy na deset dní vymění domácnosti a vyzkouší si, zda je za plotem skutečně tráva zelenější, nebo budou naopak s láskou vzpomínat na vlastní rodinu. Tentokrát se v pořadu diváci dočkají extrémní žárlivosti, a to dokonce oboustranné. "Oni si vůbec nedůvěřovali a ničilo jim to život," popsala pro ŽivotvČesku.cz soužití Petry (30) a Tomáše (31) režisérka pořadu Jana Rezková.

Petra žije v Kladně v pronajatém bytě 2+1 a je na rodičovské dovolené se dvěma malými dcerami - Nelince brzy budou dva roky a Petrušce je devět měsíců. Její manžel se jmenuje Tomáš. Je mu 31 let, pracoval jako kurýr, ale v současné době je již dlouhé měsíce nezaměstnaný. Jejich největším problémem ale překvapivě nejsou finance, ačkoli i to občas mezi nimi zajiskří, ale především oboustranná žárlivost, která je zcela ovládá.

Do jejich domácnosti dorazí kadeřnice Mariana (35), která pochází z malé slovenské obce Poniky, jež se nachází nedaleko Banské Bystrice. Spolu s manželem Igorem (42) a synem Timem (13) mají malé hospodářství s ovcemi a slepicemi a mají mezi sebou velmi harmonické vztahy.

V české rodině čekají na Marianu nepříjemná překvapení. Vůbec se jí nelíbí, kolik piva Tomáš vypije a kolik času tráví na telefonu, místo aby se věnoval dcerám, které by si podle jejího názoru zasloužily více péče, stejně jako celá domácnost. Ta pečlivé a energické mamince připadá zanedbaná a špinavá.

Ze všeho nejvíce ji ale překvapí žárlivost. Tomáš se totiž neustále zaobírá myšlenkami na to, zda mu v druhé rodině jeho žena není nevěrná. Nepřestane s tím ani poté, co ho Mariana ujistí, že jeho žena rozhodně není typ jejího partnera. Ten na druhé straně poslouchá stesky Petry, která se naopak bojí, aby Tomáše nesvedla Petra.

"Bylo vážně zajímavé, že si vůbec nevěřili a neuměli spolu komunikovat. Ta nedůvěra jim úplně ničila život. Petra o Tomášovi říkala vše možné, zvlášť o jeho vztahu k jiným ženám. Samozřejmě s jistotou nemůžeme říct, jestli to byla vážně pravda, ale osobně bych se tomu asi nedivila," uvedla pro ŽivotvČesku.cz kreativní režisérka Jana Rezková, která se na tvorbě oblíbené sondy do životů Čechů podílí již od jejího vzniku.

Petra se během natáčení Igorovi svěří, že si ji manžel před odjezdem nepěkně dobíral a říkal jí, jak se těší, až přijede nová žena, na kterou bude moci udělat dojem. Také z toho důvodu je pro ni pobyt na Slovensku emočně vypjatý a neustále se obává, jak se její rodině na druhé straně daří.

"Druhou zajímavou věcí na této epizodě bylo porozumění Čechů a Slováků, protože v rodinách občas museli hledat správná slova. Když jsem já byla malá, v televizi se slovenština běžně vyskytovala, moje dcera ale dnes už nerozumí," popsala Jana Rezková pro ŽivotvČesku.cz, co dalšího ji na první premiérové epizodě 15. řady Výměny manželek zaujalo.

Mezi osmi očima to mezi páry zajiskří. Zatímco Marianě se nelíbí, jak Petra vede svou domácnost, ta naopak působí, že jí došla trpělivost s manželem Tomášem, který se k ní podle jejího mínění nechová vůbec pěkně. Dojde dokonce i na slovní roztržku, a tak si čtveřice bude mít mnoho co vysvětlovat.

Show Výměna manželek se v Česku vysílá od roku 2005 a vystřídaly se v ní desítky rodin. Patří mezi nejsledovanější pořady, a to navzdory tomu, že čas od času vzbudí určité kontroverze kvůli účastníkům, kteří velmi často pochází ze sociálně neutěšených poměrů. V loňském únoru, kdy bylo odvysíláno pět premiérových dílů, byl průměrný podíl na sledovanosti 28,38 procenta v cílové skupině 15–54, reality show bodovala zejména u mladšího ženského publika 15–34 let (share 42,14 %).

Petra a Martin z Výměny manželek
Petra a Martin z Výměny manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.