Pátrání po patnáctiletém chlapci skončilo tragicky. Tělo našli v řece Svratce, potvrdil policejní mluvčí

Pátrání po pohřešovaném chlapci
Pátrání po pohřešovaném chlapci
Foto: Se svolením MP Brno
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2021

Pátrání po patnáctiletém chlapci, který se ztratil u řeky Svratky, kde byl s kamarády, skončilo tragicky. "Identifikační úkony potvrdily, že na hladině řeky Svratky nalezené tělo patří pohřešovanému mladíkovi," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Petr Vala.

Policisté v úterý zasahovali u řeky Svratky. Vodáci jim ohlásili, že v řece našli lidské tělo. Zásah se odehrával v městské části Brno-Jundrov, jen kousek od místa, kde před třemi týdny zmizel pohřešovaný patnáctiletý chlapec.

Ten byl ve středu dopoledne vyřazen z policejní databáze pohřešovaných osob. Pátrání po něm skončilo. Policie pro ŽivotvČesku.cz potvrdila, že nalezené tělo patří právě pohřešovanému chlapci.

Už více než týden je Ornella Koktová (28) v nemocnici, kam byla převezena kvůli bolestem v krajině břišní. Maminka tří dětí leží na jednotce intenzivní péče a o ratolesti se stará tatínek Josef Kokta (64). I v této nelehké situaci si umí skvěle poradit a vše zvládá výborně. Ale únava je na něm znát. "Je to masakr, práce od rána do rána, ale je to dobré. Myslel jsem si, že to bude horší," řekl Josef Kokta pro ŽivotvČesku.cz.

"Identifikační úkony potvrdily, že na hladině řeky Svratky nalezené tělo patří pohřešovanému mladíkovi. Kriminalisté budou při dalším vyšetřování hledat odpověď, za jakých okolností se dostal do vody. Zatímní vyšetřování napovídá tomu, že zemřel bez cizího zavinění," uvedl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Petr Vala.

Když se vysloví jméno Regina Holásková (44), řada lidí si vybaví televizní reality show Vy...

Pohřešovaný mladík se vydal se svými kamarády ve středu 14. dubna na procházku podél Svratky. Kamarádi ho pak už neviděli. Do pátrání policie nasadila i vrtulník s termovizí. S pátráním pomáhala také veřejnost. K tragickému posunu v případu pohřešovaného chlapce došlo až úterý. Tělo bylo nalezeno u veslařského areálu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.