Pavel Trávníček vzdal poslední sbohem Libuši Šafránkové. Když umře blízký člověk, je to vždy těžké

Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2021

Princ a s ním celé Česko vzdali poslední sbohem milované Popelce. V kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově proběhlo poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která odešla ve věku 68 let. Pohřbu se zúčastnil také herec Pavel Trávníček (70). Bylo na něm vidět, že ze všech sil zadržuje slzy. "Když odejde blízký člověk, je to vždy těžké," uvedla hercova manželka Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že více za manžela říkat nemůže.

Úžasná herečka, velká dáma s rozhledem a také obyčejná holka s dobrým srdcem, která zůstala pokorná a skromná i přes obrovské pracovní úspěchy. Taková byla Libuše Šafránková a takovou si ji budou pamatovat kolegové od filmu i obyčejní fanoušci, které dojímala i bavila jemným humorem.

"Paní Šafránková byla takové světýlko, které mě umělo potěšit přes televizní obrazovku. Bylo mi někdy smutno, ale pak jsem si pustila filmy s ní a bylo hned líp," řekla pro ŽivotvČesku.cz jedna z fanynek, která vážila do Prahy cestu z Benešova.

Poslední sbohem přišel dát Popelce také herec Pavel Trávníček. K rakvi ho doprovodily jeho manželka Monika a režisérka Pavlína Moskalyková.

Před kostelem sv. Anežky České Pavel Trávníček na novinářské dotazy odpovídat nechtěl, bylo na něm vidět velké emoční pnutí a do očí se mu draly slzy. Po skončení obřadu zachovala pietní mlčenlivost i jeho manželka Monika. "Víte, já se k tomu za manžela nemohu vyjadřovat. Zkuste mu zavolat, uvidíte... Když odejde blízký člověk, je to vždy těžké," řekla manželka legendárního filmového prince pro ŽivotvČesku.cz s tím, že Libušku měli rádi a její odchod velmi bolí.

Pohádková Popelka, učenlivá Barunka z Babičky či nevěrná Jana Turková z komedie Vesničko má středisková. To vše byla Libuše Šafránková, která zemřela ve věku 68 let. Jemná dáma s dobrou duší byla ale také oddanou ženou Josefa Abrháma (81) a sousedkou, kterou rádi potkávali lidé v ulici, kde žila. Právě v Praze v Záběhlicích před domem herečky truchlící fanoušci vytvořili improvizované pietní místo. "Potkávala jsem ji tady málokdy, většinou i s panem Abrhámem. Paní Libuška se vždy usmívala jako anděl, oni byli moc tichá a hodná rodina," sdělila pro ŽivotvČesku.cz starší dáma, která si také vzpomněla a přinesla svíčku.

"Libuška byla velmi milý člověk. Měla od pánaboha tolik nadání, že není snad metru ve filmu, kde by byla nepřirozená, nebo kde by něco řekla jinak, než měla. Pocházela ze Šlapanic a vyprávěla mi, že tam na kůru šlapala měchy varhanům… A něco z té vesnické holky v ní zůstalo. Ona byla pořád velice cudná, plachá, nevyhledávala veřejné setkávání s lidmi, aby před nimi vystupovala jako hvězda. Byla to sice hvězda, ale jakmile dohrála, tak vypnula světla a byla normální holka," sdělil osobní vzpomínky pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Svěrák, se kterým se milované herečka potkala v Koljovi či v legendární komedii Vrchní, prchni!

Legenda české kinematografie Libuška Šafránková (†68) navždy v srdcích fanoušků a na filmo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu