Pavel Zedníček zavzpomínal na legendární pořad Kufr. Možná mě kvůli němu neobsazovali jinde, říká

Moderátor a herec Pavel Zedníček
Moderátor a herec Pavel Zedníček
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 11. 2020

Devadesátá léta přinesla do České republiky nejen smršť kapitalismu, ale také do té doby nepoznanou televizní zábavu. Jedním z pořadů, který byl pro diváky výrazně atraktivní, byl pořad Kufr moderovaný Pavlem Zedníčkem (71). "Myslím, že úspěšný pořad to byl," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec a moderátor.

Pořad se poprvé na obrazovkách objevil v roce 1992. V této televizní variaci poměrně známé hry soutěžilo šest lidí. Každý z nich si za parťáka vybral nějakou celebritu, která však vždy měla zakrytou tvář. Dění na obrazovce moderoval Pavel Zedníček a provázel hráče několika koly, která se skládala z disciplín jako pantomima, hádání slov, předmětů nebo odkrývání obrázků.

"Nechci říct, že mi pořad změnil život, to asi ne, možná po stránce, že když jsem Kufr dělal, tak někteří lidé se třeba rozhodli mě neobsadit do jiných projektů. Ale nechci spekulovat," usmíval se Pavel Zedníček, který si právě moderováním pořadu zajistil poměrně slušnou popularitu.

"Pravda je, že mě lidé poznávali na ulici. Když zavzpomínám, tak mě zastavil nějaký muž, ukázal mi nějaký předmět s tím, jestli vím, co to je. Tak to se mi občas stávalo. Ale musím říct, že lidé posílali hodně předmětů a scénárista Aleš Ulm měl plnou pracovnu těch různých předmětů," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Zedníček.

Pořad byl zajímavý i tím, že nesměla chybět ani finanční odměna, kterou si výherce mohl vybrat z kufříku. Po čase začal pořad nudit a z obrazovek byl stažen, ale dodnes na něj lidé rádi vzpomínají.

"Je hodně televizních formátů. Kufr byl takový bezprostřední. Je možné, že podobný pořad na televizi chybí," dodal Pavel Zedníček pro ŽivotvČesku.cz.

Kufr se úspěšně vysílal do roku 2004 a poté vzniklo několik speciálů. Následně pořad v jiné podobě přebrala TV Barrandov pod názvem Kurňa, co to je?.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.