Pavlína Lubojatzky a Roman Staša jsou ve finále MasterChefa, Pavla vyšachoval dort

Roman je zvítězil v populární kuchařské show
Roman je zvítězil v populární kuchařské show
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2020

Nejsledovanější televizní kulinářská show zná dva nejlepší kuchaře. Do velkého finále postoupili Pavlína Lubojatzky a Roman Staša. Smůlu měl Pavel Berky, kterého mezi nejlepší dvojici nepustil dort.

První výzva, která na trojici semifinalistů v úterý večer čekala, byla masová. Pavlína se musela popasovat s morkem a kaviárem. Roman dostal za úkol zkombinovat zajíce a vepřovou krev. A na Pavla čekaly mušle svatého Jakuba a fermentovaný citrón.

Porota ve složení Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt se dlouho radila, zda jim báječně zachutnal zaječí hřbet od Romana, či zda chuťové pohárky více rozdráždily mušle od Pavla. Prvním finalistou se nakonec o chloupek stal Roman Staša. A z balkonu mohl sledovat náročný úkol, který čekal na Pavla a Pavlínu.

Přišla sladká výzva, se kterou mívají často problémy i profesionální cukráři. Na Pavlínu a Pavla čekal francouzský svatební dort croquembouche. Vyrobit dort z malých větrníčků a pomocí karamelu z něj vytvořit pevnou pyramidu? To je úkol pro skutečného mistra. A nakonec porota rozhodla, že lepší dort vyrobila Pavlína.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.