Pavlína, nebo Roman? Porotci kulinářské show prozradili, kdo jim je lidsky bližší. A je to 3:0

Porotci soutěže - zvleva Přemek Forejt, Radek Kašpárek, Jan Punčochář
Porotci soutěže – zvleva Přemek Forejt, Radek Kašpárek, Jan Punčochář
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Už v úterý se rozhodne, kdo se stane vítězem nejsledovanější televizní kulinářské show. Porotci nemají lehkou úlohu. O prvenství se u plotny popere Pavlína Lubojatzky (25) a Roman Staša (32). Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila všechny tři porotce, kdo jim z finálové dvojice je lidsky bližší. A pro někoho se vůbec nejedná o překvapení.

Všichni tři porotci odpovídali pod podmínkou, že text nesmí vyznět tak, že budou ve finále někomu nakloněni. Důrazně upozornili, že ve finále rozhodne komplexnost jedince. A to psychický klid, minimum chyb, balanc chuti, vzhled - hodnotí se jídlo, a to rozhodne, kdo se stane vítězem kulinářské show.

Pokud by ale šlo o to, s kým si po soutěži zajdou lidově řečeno na pivo a »pokec«, jednoznačně v jejích odpovědích dominoval Roman.

"Mají na to oba, jinak by nebyli ve finále. Mé sympatie má ale spíše Roman, protože je to větší pohodář a naslouchá. Udělal největší pokrok ve vaření ze všech soutěžících. Ale aby to nebylo nějak zavádějící a někdo si to nevyložil špatně. Ve finále MasterChefa rozhoduje jídlo. To znamená komplexní příprava, chuť, vzhled. A ten, kdo to bude mít lepší, zvítězí," prozradil vyhlášený šéfkuchař pro ŽivotvČesku.cz Jan Punčochář.

"Ve finále jsou jak Pavlína, tak Roman zcela právem. Ale Pavlína si v posledním kole musí srovnat myšlenky, celkově se psychicky připravit, jinak ji Roman svým klidem přejede. Oba jsou skvělí, pokud jde o vaření, ale lidsky mi je bližší Roman. A jsem rád, že do finále se dostali ze semifinálové trojice právě tihle dva a teď se rozhodne, jak se popasují s finálovou přípravou a tlakem," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz gastro kouzelník Radek Kašpárek.

"U mě je to tak, že už od začátku soutěže si držím profesionální odstup, byť si člověk nějaký ten vztah k těm lidem vybuduje. Pro mě je důležité, co lidé přinesou na talíři, tedy jak to jídlo chutná a vypadá. A to rozhodne i ve finále. S kým bych ale šel na pivo a nešlo by o soutěž, tak spíš s Romanem," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický šéfkuchař Přemek Forejt.

I když po lidské stránce porotcům sedí spíše Roman, ve finále právě Pavlína může ukázat, že je lepší kuchařskou a získat vítězství. Nebo také ne. Je to padesát na padesát. Podle reakci na sociálních sítí a komentářích pod články o soutěži na internetu, by ale lidé přáli více vítězství Romanovi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.