Pavlína, nebo Roman? Porotci kulinářské show prozradili, kdo jim je lidsky bližší. A je to 3:0

Porotci soutěže – zvleva Přemek Forejt, Radek Kašpárek, Jan Punčochář
Porotci soutěže – zvleva Přemek Forejt, Radek Kašpárek, Jan Punčochář
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Už v úterý se rozhodne, kdo se stane vítězem nejsledovanější televizní kulinářské show. Porotci nemají lehkou úlohu. O prvenství se u plotny popere Pavlína Lubojatzky (25) a Roman Staša (32). Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila všechny tři porotce, kdo jim z finálové dvojice je lidsky bližší. A pro někoho se vůbec nejedná o překvapení.

Všichni tři porotci odpovídali pod podmínkou, že text nesmí vyznět tak, že budou ve finále někomu nakloněni. Důrazně upozornili, že ve finále rozhodne komplexnost jedince. A to psychický klid, minimum chyb, balanc chuti, vzhled - hodnotí se jídlo, a to rozhodne, kdo se stane vítězem kulinářské show.

Pokud by ale šlo o to, s kým si po soutěži zajdou lidově řečeno na pivo a »pokec«, jednoznačně v jejích odpovědích dominoval Roman.

"Mají na to oba, jinak by nebyli ve finále. Mé sympatie má ale spíše Roman, protože je to větší pohodář a naslouchá. Udělal největší pokrok ve vaření ze všech soutěžících. Ale aby to nebylo nějak zavádějící a někdo si to nevyložil špatně. Ve finále MasterChefa rozhoduje jídlo. To znamená komplexní příprava, chuť, vzhled. A ten, kdo to bude mít lepší, zvítězí," prozradil vyhlášený šéfkuchař pro ŽivotvČesku.cz Jan Punčochář.

"Ve finále jsou jak Pavlína, tak Roman zcela právem. Ale Pavlína si v posledním kole musí srovnat myšlenky, celkově se psychicky připravit, jinak ji Roman svým klidem přejede. Oba jsou skvělí, pokud jde o vaření, ale lidsky mi je bližší Roman. A jsem rád, že do finále se dostali ze semifinálové trojice právě tihle dva a teď se rozhodne, jak se popasují s finálovou přípravou a tlakem," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz gastro kouzelník Radek Kašpárek.

"U mě je to tak, že už od začátku soutěže si držím profesionální odstup, byť si člověk nějaký ten vztah k těm lidem vybuduje. Pro mě je důležité, co lidé přinesou na talíři, tedy jak to jídlo chutná a vypadá. A to rozhodne i ve finále. S kým bych ale šel na pivo a nešlo by o soutěž, tak spíš s Romanem," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický šéfkuchař Přemek Forejt.

I když po lidské stránce porotcům sedí spíše Roman, ve finále právě Pavlína může ukázat, že je lepší kuchařskou a získat vítězství. Nebo také ne. Je to padesát na padesát. Podle reakci na sociálních sítí a komentářích pod články o soutěži na internetu, by ale lidé přáli více vítězství Romanovi.

Letošní řada show MasterChef Česko se už nyní vyznačuje mimořádně talentovanými soutěžícím...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu