Pekarová Adamová se ukázala v tričku jako ministryně Černochová, "holky stíhačky" se vysmívají Babišovi

Jana Černochová a Andrej Babiš
Jana Černochová a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Jiří Ovčáček | Redaktor a komentátor
[email protected]
Publikováno: 9. 2. 2024

Komentář Jiřího Ovčáčka: »Nejoblíbenější holka v Alianci«. Tričko s nápisem a obrázkem stíhačky F-35 se prostě rázem stalo hitem. Nejen že lze jeho koupí pomoci zraněným ukrajinským vojákům, ale navíc se konečně na českou politickou scénu vrátil smysl pro nadsázku, která není násilná, zlá nebo podlá. Všechny tyto plusové body jdou podle hodnocení portálu ŽivotvČesku.cz jednoznačně za ministryní obrany Janou Černochovou, která akci se stíhačkovým tričkem spustila, když reagovala na nespokojeného lídra opozice Andreje Babiše. Jako druhá v pořadí se k »tričkiádě« přidala šéfka sněmovny Markéta Pekarová Adamová, zlatou medaili už ale kolegyni z vládní koalice neuzme.

Politici rádi hovoří o tom, že Česká republika by si měla zachovat suverenitu a udržet místo v divém světě. K sebevědomé zemi vždy patřilo stíhací letectvo –⁠⁠⁠⁠⁠ jako eso v rukávě a vizitka velké hrdosti. Americké letouny F-35 jsou špičkové, což samozřejmě platí i o jejich ceně. Právě toho se chytila opozice, která nákup moderních strojů kritizuje. V tomto týdnu se v Poslanecké sněmovně do klíčové akvizice zhurta pustil šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

A tehdy se do hry vložila ministryně obrany za ODS Jana Černochová. S úsměvem a inteligentním humorem zareagovala na sžírná slova lídra opozice. Do zasedacího sálu šéfka obranného resortu přišla v saku a hlavně v tričku s obrázkem stíhačky F-35 z dílny kreslíře Štěpána Mareše a nápisem »Nejoblíbenější holka v Alianci«. Ba co víc, jedno tričko věnovala právě Andreji Babišovi, který, budiž pochválen, oděv přijal bez reptání. Jasný vzkaz od političky zazněl, ale bez zbytečných hurónských slov a jízlivých urážek. Prostě politika, která pobaví a zároveň je zásadová.

Pro velký úspěch akce Jany Černochové si nyní může tričko zakoupit i veřejnost, a to za částku odkazující na neblahou českou historii –⁠⁠⁠⁠⁠ 1968 korun –⁠⁠⁠⁠⁠ s tím, že uskupení Dárek pro Putina finance věnuje na pořízení lékárniček pro ukrajinské vojáky. Dámu jistě nelze podezřívat ze žárlivosti nad zářivým úspěchem, a tak lze jen podotknout, že k akci se nyní přidala i předsedkyně Poslanecké sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Nechala se též zvěčnit v populárním tričku a snímek vyvěsila na síť X, s poděkováním Janě Černochové za skvělý počin. A lajky se jen hrnou.

Ministryně obrany patří k velkým zastáncům bojující Ukrajiny, členství naší země v NATO i posilování obranyschopnosti vlasti. Právě proto velmi aktivně prosazovala nákup amerických supermoderních strojů F-35. Podle Jany Černochové není možné v současném drsném světě šetřit na bezpečnosti republiky. "Každý zodpovědný stát musí pracovat na zajištění své bezpečnosti," řekla už před časem ministryně obrany pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.