Peklo otevře v pátek svou bránu, rtuť teploměru stoupne až k tropickým 31 °C. V ohrožení jsou teplotní rekordy

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2022

Čtvrteční ráno bylo v Česku tím nejchladnějším z celého týdne. "V 5 hodin ráno bylo v Ostravě 3,5 °C, v Prostějově 3 °C, v Holešově 4 °C. Následně se teploty dostanou rychle nahoru vlivem teplého jihozápadního proudění, které se do ČR dostává po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou. Během dne bude jasno nebo skoro jasno, večer na Karlovarsku až polojasno, později večer se mohou v pohraničních oblastech vyskytnout ojediněle přeháňky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a upřesnila denní teploty do konce týdne.

Denní teploty ve čtvrtek budou nejvyšší na západě území. "Tam se budou pohybovat až na 29 °C, na zbytku území se budou pohybovat od 23 °C do 27 °C," přiblížila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Teplé jihozápadní proudění během pátečního dne ukončí studená fronta. "Pozor. Během odpoledne a večera se budou místy tvořit bouřky, ojediněle i silné, doprovázené silným větrem, krupobitím a vydatným deštěm. V pátek dopoledne bude převládat polojasno, postupně bude docházet k přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky a bouřky, ojediněle i silné," vztyčila varovný prst pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Teploty budou nejvyšší z celého týdne, a to i od začátku roku. "Budou se pohybovat od 26 °C do 31 °C. V ohrožení jsou i teplotní rekordy. Ten pro 20. květen je z pražského Klementina z roku 1797, kdy tam naměřili 30,3 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.