Pepa Nemrava z gastro show: Mám vyšší příjem než manželka, do práce musím. S dětmi se střídáme, říká

Pepa Nemrava z show MasterChef
Pepa Nemrava z show MasterChef
Foto: Se svolením TV Nova
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2021

Česko prochází už několikátou fází postupného rozvolňování, o kterém vláda rozhodla na základě zlepšujícího se stavu epidemie koronaviru. Zelenou dostaly některé obchody, částečně školy nebo třeba služby jako kadeřnictví či masáže. Kuchař Josef Nemrava, známý účastník gastronomické televizní soutěže a mistr kuchyně, popsal pro ŽivotvČesku.cz, co zažíval během nejhoršího období covidu a jak zvládal rodinné povinnosti. "Nechtěli jsme, aby manželka jakožto zdravotnice zůstala celou dobu doma, chodila třeba na tři nebo čtyři dny do práce. Dva dny pak byla s dětmi doma, jinak jsem si je do práce bral já. Samozřejmě můj příjem je vyšší než manželčin, takže jsme potřebovali, abych chodil stále. Máme rodinnou firmu," uvedl.

V MasterChefu zazářil jako jeden z úspěšných účastníků a kuchařů. Přesto, že se mu nepodařilo dosáhnout až na vysněný titul, získal si popularitu a pracovní nabídky se jen hrnou. Za dobu epidemie pro něj však jako pro otce dvou holčiček nastaly nelehké chvíle, se kterými se společně s manželkou museli popasovat.

Sám vidí prioritu v otevření škol a plném návratu dětí zpátky do lavic. "Za mě by se měly určitě jako první vrátit všechny děti do školy, aby se mohly konečně normálně učit. S manželkou máme výhodu, štěstí v neštěstí, že je zdravotnice – jedno naše dítě vzali alespoň do družiny. Střídá se to a nastalo u nás, že se nám nepodařilo mít obě děti v jeden týden pohromadě. Máme štěstí, že pro zdravotníky byly vytvořené tyhle družiny. Pro mě jako otce je před restauracemi a vším ostatním nejdůležitější otevřít školy. Aby se v nich zaběhl standardní režim, protože na dětech je to už znát, potřebují se vrátit," řekl Josef Nemrava pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v tomto směru to měli s ženou celkem dobré, protože předtím se střídali.

"Nechtěli jsme, aby manželka jakožto zdravotnice zůstala celou dobu doma, chodila třeba na tři nebo čtyři dny do práce. Dva dny pak byla s dětmi doma, jinak jsem si je do práce bral já. Samozřejmě můj příjem je vyšší než manželčin, takže jsme potřebovali, abych chodil stále. Máme rodinnou firmu, proto si nemůžu dovolit zůstat týden doma. Takže jsme to tak různě »kroutili«, jak se dalo. Nebylo to vůbec jednoduché a nejvíc to odnesly děti. Nikdo nevěděl, jestli zůstanou doma nebo je dáme ke kamarádovi/kamarádce," popsal pro ŽivotvČesku.cz řešení rodinných povinností v období epidemie jeden z nejvýraznějších účastníků gastronomické televizní show.

Plány na následující měsíce má jasné, záleží však na epidemické situaci. "Řekli jsme si, že pojedeme v létě někam v České republice na dovolenou pod stan. A jinak doufám, že se už rozvolní i restaurace a všechno bude v pořádku. Máme domluvené společně s Viki (Viktorie Hrazdílková, pozn. red.) nějaké vaření v restauracích, objednané narozeniny a podobné akce. Tak pevně věřím, že se situace »vyklidní« a budeme se naší práci moct naplno věnovat," doplnil Josef Nemrava pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.