Pepa z kulinářské show přiznal, s kým ze soutěže zůstal v kontaktu. Navštívil jsem Dědka, potřeboval pomoct, říká

se souhlasem TV Nova
Kuchař Pepa Nemrava
Foto: se souhlasem TV Nova
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 13. 5. 2021

Do povědomí ho dostala televizní kuchařská soutěž, ve které vynikal především v masitých jídlech a tradičních pokrmech české kuchyně. Dokázal však také, že se nezalekne ani poctivé »cukrařiny«. Kuchař Josef Nemrava vzpomíná na čas strávený před kamerami rád a za nejcennější považuje vzniklá přátelství s ostatními soutěžícími, která stále udržuje. "Byl jsem přes víkend na návštěvě u Zdeňka Rajniše alias Dědka. Pomáhal jsem mu s nějakým jeho natáčením a teď je pro mě asi nejdůležitější, že mám spoustu přátel z MasterChefa, se kterými můžu tyhle věci dělat. Jsou to lidé na stejné vlně jako já – ať už je to Dědek, Viki nebo Kamča," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Horké chvíle během soutěže, ve které zazářil jako mistrný kuchař, zůstanou pro Josefa Nemravu alias Pepu nezapomenutelné. I když to bylo o nervy a člověku občas docházely síly, díky účasti v MasterChefu poznal nové lidi a především přátele.

"Nejlepší v celé soutěži bylo přátelství. Byl jsem přes víkend na návštěvě u Zdeňka Rajniše alias Dědka. Pomáhal jsem mu s nějakým jeho natáčením a teď je pro mě asi nejdůležitější, že mám spoustu přátel z MasterChefa, se kterými můžu tyhle věci dělat. Jsou to lidé na stejné vlně jako já – ať už je to Dědek, Viki nebo Kamča," řekl Josef Nemrava pro ŽivotvČesku.cz s tím, že naopak nejtěžší pro něj byl konec v soutěži.

"Nejtěžší pro mě bylo, když jsem vypadl. Nebylo to ale nějak stresující, já jsem si tu účast a natáčení užíval. Je to o vaření, které miluju – zažil jsem velkou zábavu, spíš pro mě bylo těžké skloubit vše s rodinným životem a s prací. Co se týká MasterChefa, vzpomínám na něj jenom v dobrém," přiznal pro ŽivotvČesku.cz nadaný kuchař a soutěžící z televizní gastronomické show, který je v osobním životě pyšným otcem dvou dcer.

Na otázku, zda neuvažuje o vlastní kuchařce po vzoru Zdeňka Rajniše, měl jasnou odpověď. "Od Dědka jsem dostal knihu podepsanou a těším se, až si ji budu moct přečíst. Je hodně zábavný, na svůj věk je neskutečně vitální a považuju ho za skvělého člověka. S Viki (Viktorie Hrazdílková, pozn. red.) připravujeme kuchařku, která měla vyjít už v květnu, bohužel kvůli epidemii se to posunulo. Neměli jsme prostor, abychom mohli cestovat – Viki je z Kyjova, já od Českých Budějovic, byl velký problém se v době lockdownu potkat. Rozhodli jsme se, že ji vydáme snad v září a bude o hodně pěkných receptech, které pro nás něco znamenají. Nebude to jen o steacích a burgerech, ale o jídlech z našeho dětství, která nás nějakým způsobem poznamenala a máme k nim blízký vztah," dodal Josef Nemrava pro ŽivotvČesku.cz.

Josef Nemrava (38), který na sebe výrazně upozornil v televizní soutěži amatérských kuchař...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu