Pes po 8 letech skončil u policie a přišel o svého psovoda. Jejich setkání po odloučení dojímá k slzám

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 1. 2021

Opravdové přátelství nemusí vzniknout jen mezi lidmi. Policejní pes Wangwang byl součástí vyšetřovacího týmu ve městě Xichuan, které se nachází v jihozápadní čínské provincii Henan. Osm let stál věrně po boku svého policejního parťáka a pomáhal mu na každém kroku. Ale pak nadešel jeho čas. Nerozlučná dvojice se nakonec musela rozdělit, protože německý ovčák dovršil věku psího důchodu.

Wangwang je pes, kterého policie používala jako pomocnou sílu při bezpečnostních kontrolách na různých stanovištích. Je všeobecně známo, že psi mají až 100 000x citlivější čich než lidé, proto jsou výraznou posilou při vyhledávání drog, výbušnin nebo také při vyhledávání pohřešovaných během přírodních katastrof jako jsou laviny či zemětřesení.

Po osmi letech každodenní spolupráce s jeho psovodem, bylo odloučení hodně těžké. Ale nedávno se policista rozhodl, že by rád viděl svého starého »přítele« a navštívil ho v jeho novém domově. Měl totiž zrovna hlídku nedaleko v sousedství.

Šťastný Wangwang muže hned poznal a vběhl mu do náruče. V psích očích se objevily slzy, které byly jen dalším důkazem toho, jak emotivní chvíle zvíře prožívalo. Ne nadarmo se říká: Pes je nejlepší přítel člověka.

Jejich setkání se stalo dojemným okamžikem, který nenechal nikoho chladným. Na sociálních sítích se rozpoutala diskuze, proč Wangwang nemohl zůstat se svým lidským kamarádem, když spolu mají tak silné pouto.

"O policejní psy je ve výcvikovém středisku dobře postaráno. Naši policisté nemohou trávit svůj čas hraním si nebo tréninkem psa v důchodu. Lépe se o něj budou starat v nové rodině, než kdyby zůstal ve výcvikovém centru," uvedla v reakci na vlnu komentářů policie města Xichuan.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.