Pes zachránil dítě před útokem jedovatého hada. Přežil, ale rodina se snaží získat peníze na jeho léčbu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2020

Jak snadno se člověk může ocitnout na pokraji života a smrti. Příběh dvanáctileté dívky, která přežila útok jedovatého hada křovináře žararaka díky svému zvířecímu příteli, udělal ze psa jménem Typhoon skutečného hrdinu. Sám skončil pokousaný a jeho rodina se snaží najít peníze na nákladnou léčbu.

Děsivý příběh se šťastným koncem se odehrál v pátek 27. listopadu v brazilském městě Guaratuba. Tamní rodina chtěla vyhovět sousedově prosbě otevřít bránu jeho domu, a tak tam poslala 12letou dceru. Jenže na první pohled lehký úkol se stal okamžikem, který mohl mít fatální následky. Při cestě k bráně na dívku zaútočil téměř dvoumetrový jedovatý had z podčeledi chřestýšovitých.

Přesto, že je známý spíše jako »škrtič«, jeho jed dokáže způsobit otoky, puchýře a v horším případě může zasáhnout i ledviny. Obzvláště pro dítě představuje velká rizika.

"Když utíkala zpátky, viděla, jak ji had pronásleduje a křičela," popsala dívky starší sestra Andressa da Silva dos Santos (24), jak uvedl web newsweek.com. Štěstím v neštěstí bylo, že se na místě objevil pes rodiny Typhoon, který začal dívku chránit. "Máme celkem čtyři psy a všichni ho následovali. Ale pouze Typhoon našel odvahu sestru bránit. Během toho byl hned několikrát uštknut," dodala Andressa.

Odvážnému psovi se nakonec podařilo hada zahnat, ale kvůli četným uštknutím měl v těle hadí jed. Rodina ho okamžitě odvezla na veterinární kliniku, kde se ho podařilo zachránit z nejhoršího stavu. I když je stabilizovaný, je potřeba pokračovat v nákladné léčbě, aby se Typhoon zcela uzdravil.

"Doktor nám řekl, že moje sestra by taková zranění nepřežila, protože pes má mnohem větší odolnost vůči účinkům jedu. Typhoon ji zachránil, je to skutečný hrdina," vyjádřila se Andressa da Silva dos Santos, jak uvedl portál newsweek.com.

Rodina se momentálně pokouší získat prostředky k tomu, aby statečný čtyřnohý kamarád podstoupil finančně náročnou léčbu a zase mohl běhat a užívat si zvířecího života.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.