Pět minut řešíme fotbal, pak jde za dětmi. Manželka gólmana Tomáše Vaclíka věří ve velký úspěch

Tomáš Vaclík a jeho manželka Martina Vaclíková
Tomáš Vaclík a jeho manželka Martina Vaclíková
Foto: Se svolením Martiny Vaclíkové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 6. 2021

Českému gólmanovi Tomáši Vaclíkovi (32) budou během mistrovství Evropy fandit tři nejdůležitější ženy jeho života - dcery Nicole a Mellisa a půvabná manželka Martina. Ta prozradila, že věčné stěhování po boku profesionálního fotbalisty z ní udělalo trochu kutila, který se v domácnosti ničeho nezalekne. "Kdo chce sestavit nebo rozebrat nábytek, ať se přihlásí. To zvládám dokonale," řekla pro ŽivotvČesku.cz paní Martina.

Tomáš Vaclík neměl v španělské Seville dobrý rok a doufá, že si chuť vylepší na Mistrovství Evropy, kam Češi vyráží v rozporuplném rozpoložení. Část expertů je řadí k černým koňům turnaje, další je považují za outsidery. Reprezentaci se nepovedlo přípravné utkání v Itálii a po porážce 0:4 zavládla mezi fanoušky panika. Manželka českého gólmana je ale klidná. Podle ní často překvapí tým, kterému se v přípravě nedaří.

"Já jsem optimistka a klukům věřím, podle mě zvládnou postoupit ze skupiny, když budou mít kousek štěstí, tak se to povede. Uvědomuji si, že plno lidí je kritizuje a moc se jim nevěří, ale často se stává, že právě takový tým pak překvapí. Takže já bych je nezatracovala a nemusí to skončit jen postupem ze skupiny," řekla pro ŽivotvČesku.cz manželka reprezentačního brankáře s tím, že ani po výprasku v Itálii nezačal Tomáš zmatkovat.

"Manžel věří v sílu týmu a pořád říká, že kluci mají na to, aby udělali úspěch. Ta vysoká porážka z Itálie je samozřejmě špatná, ale je nutné si uvědomit, že je to pořád jen příprava. Sešli se také po delší době, nebyli sehraní, nepovedlo se to... Tomáš se ale nehroutí a hodně se těší," řekla manželka muže, který ukončil působení v Seville a vyhlíží nové angažmá. Většinu roku Tomáš Vaclík promarodil a do branky se dostával sporadicky. Martina Vaclíková nerada vidí, když její muž není zcela fit.

"Já se o něj bála vždycky, ale nyní se bojím ještě více i kvůli tomu, že poslední sezóna nebyla dobrá, byl zraněný. Mám v sobě strach, aby se mu při zápase nic nestalo. Pak si vždycky hned píšeme, to utkání rozebíráme. On pak přijde domů a prvních pět minut řešíme fotbal. Někdy to z něj lítá, že to nestálo za nic. Určitě to ale nerozebíráme celý večer, jako by to řešil třeba s trenérem. Od té doby, co máme děti, tak jsme se naučili tyto věci oddělovat. Po pár minutách jde za dětmi a spadne to z něj," popsala pro ŽivotvČesku.cz, jak vypadá život manželky profesionálního fotbalisty.

"Teď je to opravdu náročné, mám na povel celý dům a nenudím se. Do toho dvě malé děti, znáte to, je to mateřská dovolená, ale určitě to není žádná dovolená," smála se paní Vaclíková a přiznala, že si hodně tyká s montováním nábytku. "Jak jsme se několikrát stěhovali, tak jsem se naučila být samostatná. Kdo chce sestavit nebo rozebrat nábytek, ať se přihlásí. To zvládám dokonale," řekla na závěr s tím, že tentokrát by jí nevadilo, kdyby si manžel pobyt mimo rodinu protáhl až do 11. července, kdy je na programu finále.

Když se vysloví jméno Mikuláš Peksa (35), tak většina lidí dojde k tomu, že se jedná o býv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.