Pět minut řešíme fotbal, pak jde za dětmi. Manželka gólmana Tomáše Vaclíka věří ve velký úspěch

Tomáš Vaclík a Martina Vaclíková
Tomáš Vaclík a Martina Vaclíková
Foto: Se svolením Martiny Vaclíkové

Českému gólmanovi Tomáši Vaclíkovi (32) budou během mistrovství Evropy fandit tři nejdůležitější ženy jeho života - dcery Nicole a Mellisa a půvabná manželka Martina. Ta prozradila, že věčné stěhování po boku profesionálního fotbalisty z ní udělalo trochu kutila, který se v domácnosti ničeho nezalekne. "Kdo chce sestavit nebo rozebrat nábytek, ať se přihlásí. To zvládám dokonale," řekla pro ŽivotvČesku.cz paní Martina.

Tomáš Vaclík neměl v španělské Seville dobrý rok a doufá, že si chuť vylepší na Mistrovství Evropy, kam Češi vyráží v rozporuplném rozpoložení. Část expertů je řadí k černým koňům turnaje, další je považují za outsidery. Reprezentaci se nepovedlo přípravné utkání v Itálii a po porážce 0:4 zavládla mezi fanoušky panika. Manželka českého gólmana je ale klidná. Podle ní často překvapí tým, kterému se v přípravě nedaří.

"Já jsem optimistka a klukům věřím, podle mě zvládnou postoupit ze skupiny, když budou mít kousek štěstí, tak se to povede. Uvědomuji si, že plno lidí je kritizuje a moc se jim nevěří, ale často se stává, že právě takový tým pak překvapí. Takže já bych je nezatracovala a nemusí to skončit jen postupem ze skupiny," řekla pro ŽivotvČesku.cz manželka reprezentačního brankáře s tím, že ani po výprasku v Itálii nezačal Tomáš zmatkovat.

"Manžel věří v sílu týmu a pořád říká, že kluci mají na to, aby udělali úspěch. Ta vysoká porážka z Itálie je samozřejmě špatná, ale je nutné si uvědomit, že je to pořád jen příprava. Sešli se také po delší době, nebyli sehraní, nepovedlo se to... Tomáš se ale nehroutí a hodně se těší," řekla manželka muže, který ukončil působení v Seville a vyhlíží nové angažmá. Většinu roku Tomáš Vaclík promarodil a do branky se dostával sporadicky. Martina Vaclíková nerada vidí, když její muž není zcela fit.

"Já se o něj bála vždycky, ale nyní se bojím ještě více i kvůli tomu, že poslední sezóna nebyla dobrá, byl zraněný. Mám v sobě strach, aby se mu při zápase nic nestalo. Pak si vždycky hned píšeme, to utkání rozebíráme. On pak přijde domů a prvních pět minut řešíme fotbal. Někdy to z něj lítá, že to nestálo za nic. Určitě to ale nerozebíráme celý večer, jako by to řešil třeba s trenérem. Od té doby, co máme děti, tak jsme se naučili tyto věci oddělovat. Po pár minutách jde za dětmi a spadne to z něj," popsala pro ŽivotvČesku.cz, jak vypadá život manželky profesionálního fotbalisty.

"Teď je to opravdu náročné, mám na povel celý dům a nenudím se. Do toho dvě malé děti, znáte to, je to mateřská dovolená, ale určitě to není žádná dovolená," smála se paní Vaclíková a přiznala, že si hodně tyká s montováním nábytku. "Jak jsme se několikrát stěhovali, tak jsem se naučila být samostatná. Kdo chce sestavit nebo rozebrat nábytek, ať se přihlásí. To zvládám dokonale," řekla na závěr s tím, že tentokrát by jí nevadilo, kdyby si manžel pobyt mimo rodinu protáhl až do 11. července, kdy je na programu finále.

Cesta evropským šampionátem pro český reprezentační tým končí v čtvrtfinále. Po špatném pr...

Zavřít reklamu