Petr Janda vzpomíná na Michala Tučného: Rocker prozradil, co stojí za jeho nezapomenutelností

Hudebník Petr Janda
Hudebník Petr Janda
Foto:
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 3. 2021

Přesně před 26 lety zemřel legendární country hudebník Michal Tučný, který ve věku 48 let podlehl rakovině jater. Muzika, kterou tu po sobě zanechal, je nezapomenutelná a její tóny zní dál. V dobrém na něj vzpomínají i kolegové, jejichž žánrem country ani zdaleka nebylo a není. "Já si ho občas rád poslechnu, byl skvělý," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz hudebník Petr Janda (78).

Michal Tučný, ačkoliv tento svět opustil příliš brzy, se stihl nesmazatelně zapsat do historie české hudby a jeho country písně hrají dodnes nejen u táboráků, ale i v rádiích.

K Tučnému chovají úctu a vzpomínají na něj dobře i hudebníci, kteří se s ním žánrově nesešli. Mezi nimi je i Petr Janda. "On byl takový divný, na jeviště se nehodil, nebyl nějak extrémně zajímavý. Nedá se o něm říct, že by byl zpěvák s úžasným hlasem," uvedl pro ŽivotvČesku.cz rocker, který považuje zesnulého country muzikanta za legendu.

Michal Tučný nepatřil mezi showmany, kteří to na pódiu vždy rozjížděli, přesto měl kouzlo, kterým dokázal publikum zaujmout. "Ten jeho projev byl strašně civilní a akceptovatelný. Taky měl kliku, že se dal dohromady se Zdeňkem Rytířem a zpíval ty báječný texty. Já si ho občas rád poslechnu, prostě byl skvělý," dodal Petr Janda pro ŽivotvČesku.cz.

Ve čtvrtek uběhlo 26 let od smrti hudební legendy Michala Tučného (†48). Jeden z nejvýznam...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu