Petr Kolář nazpíval hymnu pro hnutí Tomia Okamury. Vysvětlil, co ho k takovému kroku motivovalo

Zpěvák Petr Kolář
Zpěvák Petr Kolář
Foto: Nextfoto

Hnutí SPD ve čtvrtek na Letenské pláni odstartovalo svoji předvolební kampaň. Představili se samotní kandidáti a zazněla i nová hymna hnutí. O její přednes se postaral hudebník Petr Kolář (54). Pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil, proč se rozhodl zpívat hymnu pro hnutí, jehož šéfem je Tomio Okamura (49). "Víte, jsem muzikant, nezajímám se o politiku, neřeším ji. Dostal jsem nabídku tuhle píseň nazpívat – a mně se moc líbila," upřesnil.

Petr Kolář, který se proslavil mnoha hity a rolemi v muzikálech, změnil radikálně působiště. Věc je prostá, Kolář nazpíval píseň, která je hymnou SPD a v rámci předvolební kampaně ji zazpívá v mnoha městech naší republiky. Jak sám říká, je o ní, o naší zemi.

"Dostal jsem nabídku tuhle píseň nazpívat – a mně se moc líbila. Je o naší krásné zemi, má chytlavou melodii… Nic víc v tom nehledejte. Nějakou dobu ji budu zpívat na předvolebních mítincích, které jsou spojené s tradičním českým jarmarkem, a kdoví; třeba ji jednou uslyšíte i na mých koncertech. A věřte, že vám nebude připadat ani trochu politická. Chytí vás za srdce stejně jako mě," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petr Kolář k hymně SPD.

Svoboda a přímá demokracie (SPD) je české politické hnutí, založené v první polovině roku 2015 poslanci Tomiem Okamurou a Radimem Fialou, kteří odešli po roztržce v poslaneckém klubu z hnutí Úsvit přímé demokracie.

V programu hnutí dominuje nacionalismus, projevující se zejména odporem k nelegální imigraci a islámu, a požadavek přímé demokracie ve formě odvolatelnosti politiků a soudců a referend o důležitých otázkách. Zařazení strany na pravolevém spektru je diskutováno jako sporné, leckdy bývá řazeno ke krajní pravici. Často je hnutí charakterizováno jako populistické, radikální, nacionalistické či autoritářské.

Zavřít reklamu