Petr Suchoň má už jméno pro miminko. Existuje ve variantě české i zahraniční, říká. Už se rýsuje i nová práce

Petr Suchoň a Klára Koukalová
Petr Suchoň a Klára Koukalová
Foto: Se svolením Petra Suchoně
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2021

Moderátor Petr Suchoň (37) a jeho partnerka Klára Koukalová (39) za pár týdnů přivítají na světě prvorozeného syna. Pro Petra Suchoně nastane zcela nové období, protože ho také čeká další pracovní štace. "Mohlo by to tedy vyjít tak, že s novou prací přijde miminko. Nebo možná miminko a pak hned nová práce. Nesmíme ale zakřiknout ani jedno," řekl pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem muž, který dlouho uváděl populární zpravodajskou relaci v nejsledovanější české komerční televizi.

Petře, po odchodu z televize to podle vašich výstupů na sociální síti vypadá, že snad jen pořád užíváte léto a odpočíváte. Vrátíte se vůbec do práce? Uvidí vás diváci opět na obrazovce?

Něco se rýsuje a vypadá to velmi slibně, ale nechci to zakřiknout. Od září, možná už od půlky srpna, bych měl někam naskočit. Nevím, zda budu viděn či slyšen, ale vypadá to, že zůstanu v oboru a měl bych pokračovat v médiích.

V průběhu léta byste měli s partnerkou Klárou přivítat na světě potomka. Vypadá to tedy, že odrodíte a pak skočíte do nového pracovního projektu?

Je pravda, že jdeme do finále a za pár týdnů přijde ten velký okamžik. Mohlo by to tedy vyjít tak, že s novou prací přijde miminko. Nebo možná miminko a pak hned nová práce. Nesmíme ale zakřiknout ani jedno.

Čekáte chlapečka, shodli jste se na jménu rychle? Nebo byl o jméno vašeho syna trochu boj?

My jsme vlastně měli shodu ještě dříve, než jsme počali. Už od prvních měsíců našeho vztahu bylo jméno pro kluka vybráno. Vlastně nyní ani nevím, zda jsme vybrali jméno pro holku... Ale bude to kluk. Ke jménu mohu prozradit, že existuje ve variantě české i zahraniční. Je to tedy světové jméno, ale je populární i u nás a obě verze se vlastně moc neliší.

Je na vás vidět, že se na roli tatínka hodně těšíte. Máte také z něčeho obavy?

Samozřejmě mám i obavy, abych vše dobře zvládal. Já tedy asi umím dítě chovat, asi budu umět přiložit ruku k dílu, až se bude později maličký krmit, něco jsem si prožil se synovcem, se kterým jsem jeho první roky života byl intenzivně. Věřím, že tyto návyky opráším, ale určitě budu naslouchat radám, které dostanu v porodnici nebo od babiček.

První měsíce v roli rodičů prožívají manželé Zorka (31) a Míra (37) Hejdovi, kteří jsou díky tříměsíčnímu Nikolasovi ještě šťastnější. Rodina nyní tráví letní dovolenou na Šumavě a malého chlapečka si oba rodiče maximálně užívají. "Každý den sledujeme, co nového zvládá, jak se směje, posouvá a je to čím dál větší sranda a zábava. Na rozdíl od začátku, kdy se člověk spíše sžívá a snaží se nastavit nějaký režim," řekla Zorka Hejdová pro ŽivotvČesku.cz.

Slyším slova o porodnici. Dnes je populární rodit doma...

Budeme určitě rodit v porodnici. Nemám nic proti lidem, kteří rodí doma, ale my důvěřujeme zcela lékařům a nepřicházela u nás jiná varianta v úvahu. To dítě přepíná z života v břiše do života tady... A může se stát tolik věcí... Je to zázrak a věříme lékařům. Čeští porodníci mají skvělou pověst a patří mezi evropskou možná i světovou špičku, opravdu jim plně důvěřujeme.

Sympatickému moderátorovi Petrovi Suchoňovi (37) a jeho pohledné manželce Kláře Koukalové ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.