Petr Vrána promluvil o utonutí manželky Lindsey. Synovi někdy slzí oči, snad ho to nedožene, říká

Profimedia.cz
Petr Vrána tragicky přišel o manželku Lindsey.
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 12. 5. 2021

Na začátku března zasáhla kapitána HC Oceláři Třinec Petra Vránu (35) tragická událost. Jeho milovaná žena Lindsey ve věku 35 let utonula poté, co se pokusila zachránit štěně ze zamrznuté vodní plochy. Hokejista si odjel společně se synem (6) vyčistit hlavu do Dubaje a přiznává, že malý Leo po smrti maminky trpí. Velký smutek prožívá i její rodina v Kanadě. "Lindseyna smrt tady v Novém Skotsku zasáhla všechny," řekl pro ŽivotvČesku.cz kanadský novinář Willy Palov z deníku Herald.

Tragická smrt Lindsey Vránové na začátku března zasáhla její rodinu, přátele i hokejové fanoušky. Bylo jí pouhých 35 let, když utonula v nádrži Slezská Harta poté, co se pod ní prolomil led. Poslední rozloučení se konalo v Česku a z Kanady přiletěli poslední sbohem své dceři dát rodiče, Brad a Liza Martinovi, kterým finančně pomohla jejich komunita. "Rodina Martinových je v komunitě dobře známá, Brada a Lizu podpořila spousta přátel," upřesnil novinář pro ŽivotvČesku.cz.

Jeden z nejvýraznějších a nejstřeženějších domů v Praze prošel kolaudací. Opoziční politik Tomio Okamura (48) tedy může začít naplno užívat nemovitost od světově uznávaného architekta Christiana Kereze. "Kolaudační souhlas byl vydán," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí stavebního úřadu Jiří Hannich. "Ta stavba byla prezentována v mnoha architektonických časopisech ve fázi projektu," řekl pro ŽivotvČesku.cz politik, který je na dům velmi pyšný.

Po skonu Lindsey se hokejista Petr Vrána sám stará o šestiletého synka, i při péči o něj si zvládl se svým týmem dojít pro mistrovský titul v extraligové play off. "Myslím, že kdyby mi žena něco mohla říct, poví mi, ať se starám o malého a neblbnu v hale. Snad by mi i ona teď řekla, že to stálo za to," řekl Petr Vrána v rozhovoru pro web iDnes.cz.

Malý Leo si smrt maminky uvědomuje. "Na svůj věk je vyspělý a chytrý. Jednou za pár dní vidím, že mu trošku začnou slzet oči, někdy mi to i sám řekne. Občas poví, že mu chybí máma, ale spíš to z něj musím tahat. Chápu, že se o tom se mnou třeba nechce úplně bavit. Jen doufám, že ho to nedožene, až bude větší. Muselo být strašné, co si prožil. Semlelo by to i dospělého člověka," připustil ovdovělý hokejista.

Ceny jídla a nápojů v českých restauracích porostou. Nepůjde ale o plošné zdražení, každý podnikatel bude muset zdražovat tak, aby nepřišel o hosty. V menších obcích půjde o plíživý proces. "Gastro po covidu se nedá dělat za ceny před covidem," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Luboš Kastner z Asociace malých a středních podniků a živnostníků.

"Chtěl bych, aby si o tom promluvil s psycholožkou, abychom začali nějak fungovat. Snažím se být pro malého oporou, ale někdy je až srdcervoucí vidět, co prožívá v jeho letech místo toho, aby byl šťastný a objevoval svět," konstatoval Petr Vrána.

Přestože hokejista nemá problém o smutné události hovořit, přiznává, že některé chvíle jsou těžší než jiné. "Nemyslím na to pořád, ale každý den nějaký moment nastane. Malý něco udělá, něco vidím a vše mi to připomene. Ale řekl bych, že je to normální. Budu se s tím muset bohužel nějak naučit žít. Je to vážně zvláštní. Většinou nemám problém se o tom bavit, protože se to stalo a nezměním to. Ale někdy mě to semele," doplnil Vrána.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu