Pietní místo po úmrtí Hany Zagorové u zdi U Sovových mlýnů zaplnily desítky svíček. Kamera zachytila, jak místo aktuálně vypadá

Autor: ŽivotvČesku | Hana Zagorová
Rudolf Šindelář, Petr Vlk | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 8. 2022

Zpráva o úmrtí zpěvačky Hany Zagorové (†75) zarmoutila každého, kdo kdy slyšel její fenomenální skladby. Dva dny po jejím skonu se její tvář objevila na zdi U Sovových mlýnů před mostem Legií na pražské Kampě, kam se redakce ŽivotvČesku.cz vydala s kamerou. Další pietní místo vzniklo v Podolí, kde hudební ikona žila. "Hanička byla andílek. Navždy bude v mém srdci," uvedl na dotaz redakce Bohuš Matuš (49), jak bude na legendu vzpomínat.

Zeď na Kampě v ulici U Sovových mlýnů je bohatší o další umělecké dílo, které je vzpomínkou na legendu české pop-music. Podobiznu zesnulé devítinásobné Slavice vytvořil umělec Josef Rataj. K černobílé tváři přidal několik textů, které jsou úryvky ze zpěvaččiných známých skladeb.

Pocta Haně Zagorové se stala pietním místem, kam lidé začali nosit svíčky a pokládat květiny. Na výtvor zareagoval manžel zpěvačky Štefan Margita na sociální síti Facebook.

"Moc vám všem děkuji! Ani nevíte, jak mi to pomáhá. Autorem portrétu je Josef Rataj. Děkuji Vám za projevení úcty. Věřím, že by Hanka měla radost," napsal slavný operní pěvec ke snímku.

Veřejné rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou připravuje na středu 31. srpna Divadlo Kalich. Zpěvaččin manžel, operní pěvec Štefan Margita prostřednictvím producenta Luboše Kříže sdělil, že rozloučení se bude konat od 11:00 do 17:00. Devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík zemřela v pátek ve věku 75 let. V Divadle Kalich bude mít v polovině září premiéru muzikál Biograf láska, v němž zazní 24 písní Zagorové.

Podobizna Hany Zagorové
Podobizna Hany Zagorové
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.