Písničkář Mirek Paleček: Uvítal bych možnost výběru vakcíny. Doba nás poznamená

Písničkář Miroslav Paleček
Písničkář Miroslav Paleček
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 2. 2021

Oblíbeného českého písničkáře Miroslava Palečka (75) si lidé zamilovali zejména kvůli velmi osobitému projevu jeho skladeb. V současnosti prožívá covidovou dobu jako většina lidí. Rmoutí ho, že nemůže rozdávat hudební radost pro své fanoušky a domnívá se, že současné dění nepoznamenává jen životy lidí, ale i kulturu. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak vše v souvislosti s restrikcemi, očkováním a epidemií vnímá.

Jak se vám žije v době, kdy nemůžete lidem rozdávat osobně hudební radost?

Asi jako všem, stále si zvykám, ale v žádném případě nepodléhám emocím, jen si občas připomenu, že ještě není zdaleka tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.

Vnímáte očkování jako šanci dostat se zpět do normálního života a necháte se očkovat, nebo jste k tomu tématu zdrženlivější?

Je to jedna z možností, pochopitelně hned vedle důsledného dodržování mytí rukou, dezinfekce a nošení roušek na místech, kde je to nezbytně nutné, tedy ne všude. Takže ano, očkovat se nechám, jen bych uvítal možnost výběru vakcíny.

Myslíte si, že současná doba poznamená obecně kulturu?

Bohužel ano, ale současná doba náš život už poznamenala a ještě poznamená, a to včetně nás, na výjimku nikdo nedosáhne.

Když se ohlédnete za vaší hudební kariérou, které období pro vás znamenalo nejlepší léta?

Ještě jsem se neohlížel, ale nic bych neměnil. Můj koníček se stal i mým životním povoláním a popravdě řečeno nevím, co je víc.

Co pro fanoušky do budoucna plánujete?

Koncem minulého roku mi u Supraphonu vyšlo CD s názvem Písně domova – pocta Jaroslavu Seifertovi, které obsahuje 17 zhudebněných básní našeho milovaného autora. Už se nemohu dočkat, až je budu moci zazpívat případným posluchačům na některém mém vystoupení. Už aby to bylo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.