Plavky vystřídají deštníky a holínky. Meteoroložka popsala předpověď počasí na červenec

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 30. 6. 2021

Nadprůměrné letní teploty, ale také časté přeháňky a bouřky. Na začátku prázdnin bude počasí lákat k vodě, ale lidé by neměli zapomínat na deštníky a pláštěnky. "Zkraje měsíce se denní teploty vyšplhají na 25 až 28 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

První prázdninový měsíc bude na území České republiky teplotně nadprůměrný v porovnání s normálem. Lidé, kteří se chystají na výlety do přírody, by ale měli počítat s tím, že kromě plavek se hodí také deštníky, pláštěnky a holínky Zejména na začátku prázdnin budou časté bouřky a přeháňky.

"V období od 1. do 10. července čekáme oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 10 stupni Celsia. Denní teploty čekáme zpočátku 19 až 25 stupňů Celsia, postupně až 28 stupňů," popsala první prázdninové dny pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Český hokejista David Pastrňák (25) a jeho švédská partnerka Rebecca Rohlssonová (27) se vyrovnávají se smrtí syna Vigga, který žil pouhých šest dnů. Párů, které přišly o malé miminko, je nezanedbatelné množství. David Pastrňák i jeho partnerka o velké bolesti informovali fanoušky i blízké přátele prostřednictvím sociálních sítí. Psycholog Jeroným Klimeš, který se specializuje na problémy v rodinách, řekl, co je nyní pro mladý pár zásadním momentem. "Hlavní doporučení pro mladé rodiče je to, aby nikdy nešetřili na dětech. Žádný lék na to není, jen mít další děti," řekl psycholog pro ŽivotvČesku.cz.

V další části měsíce srážky neustanou, ale zvýší se denní teplota, která se dostane přes hranici 30 stupňů Celsia. "V období od 11. do 20. července bude jasno nebo polojasno, pouze při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ve druhé polovině období na frontách oblačno až zataženo s občasným deštěm, přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty čekáme mezi 16 až 10 stupni Celsia, denní teploty 26 až 32 stupňů Celsia, na frontách bude chladněji," popsala druhou třetinu měsíce expertka na počasí. Podobný ráz by měl mít i konec července.

Podle gregoriánského kalendáře je červenec sedmým měsícem v roce. Má 31 dní a je pro něj c...

"Čekáme polojasno až oblačno, místy přeháňky a bouřky. Ve druhé polovině období ubývání oblačnosti i srážek. Ranní teploty 17 až 12 stupňů Celsia. Denní teploty 24 až 30 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová k tomu, jak bude vypadat poslední třetina července.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu