Plivance, nadávky a ostré vzkazy. Chystaný pohřeb Josefa K., který utýral tříletého Marečka, budí mezi lidmi velké emoce

Rodina Josefa K. chystá okázalý pohřeb.
Rodina Josefa K. chystá okázalý pohřeb.
Foto: Pixabay.com / Facebook Josefa K.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 7. 2020

»Hrob maximálně poplivu, Louňáci házejte na ně něco« a další podobné vzkazy se množí v diskuzích pod příspěvky o tom, že rodina jednadvacetiletého Josefa K., který utýral tříletého Marečka z Loun a před třemi dny se oběsil ve vězeňské cele, chystá honosný pohřeb.

Pohřeb Josefa K., který žil ve společné domácnosti s matkou zesnulého dítěte a následkům jeho týrání podlehl, by se měl uskutečnit během nadcházejícího týdne. „Půjde o velmi honosný pohřeb. Bílá rakev, farář, kapela a průvod od pohřební služby,“ uvedl zdroj portálu Expres.cz, který o pohřbu má mít informace.

„Pohřeb budeme organizovat, dnes jsme řešili v Lounech na hřbitovním ústavu převoz těla,“ uvedl v neděli otec muže, který před svou sebevraždou od Vrchního soudu odcházel s trestem odnětí svobody ve výši 22 let. Ten si ale neodpyká. V cele se oběsil. Podle vyjádření Vězeňské služby ČR v době, kdy spáchal Josef K. sebevraždu, byl v cele sám.

Na informaci o honosném pohřbu začali lidé emotivně reagovat v komentářích pod různými příspěvky. Jde o poměrně ostré vzkazy, které pro rodinu nemusí být příjemné. Některé z nich naleznete v galerii.

Pálil ho cigaretou a žehličkou

Případ teprve tříletého Marečka z Loun, který zemřel na následky brutálního týrání loni v únoru, zaskočil řadu lidí. Zejména i proto, že matka dítěte jen přihlížela otřesnému zacházení.

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy.

Podle nových informací je matka dítěte údajně v 7. měsíci těhotenství. V současnosti jí čeká další soudní jednání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.