Po cestě do Brna mu zkolabovala matka v autě. Desetiletý Matěj zachoval duchapřítomnost a zachránil ji

Matěj pomohl své matce a zachránil jí život.
Matěj pomohl své matce a zachránil jí život.
Foto: Archiv ZZS JMK
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2020

V pátek 26. června jel s matkou desetiletý Matěj Kalaš z Nivnice na Zlínsku směrem do Brna, když se jí za volantem vozu zdravotně přitížilo. Vůz zastavila a následně omdlela. Matěj se zachoval jako opravdový hrdina, když kolaps své maminky ohlásil na lince záchranářů.

Zavolal jsem 155, pak přijela sanitka a tam byl úplně nejlepší pan doktor. Byl na mě moc hodný, pomohl mamince a pak jsme byli v nemocnici ve Vyškově,“ popsal Matěj.

O svou matku měl velké obavy. Ale když viděl práci záchranářů, rozhodl se čím v budoucnu bude.

"Jednou budu taky takový záchranář jak ten pan doktor. Měl jsem na vysvědčení samé jedničky. Říkal, že má doma taky syna Matěje,“ uvedl mladík, který svým duchapřítomným jednáním zřejmě zachránil mamince život.

Záchranáři vyslali posádku

Jihomoravští záchranáři vyslali lékařskou posádku poté, co zkolabovala ve voze na čerpací stanici. Následně Matějovu maminku převezli do vyškovské nemocnice. „Podle našich informací už se cítí lépe, má za sebou ale vážné onemocnění, proto na sebe musí být opatrná. Naštěstí má silného ochránce,“ uvedla k případu mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Matějova matka uvedla, že jí pomáhal, už když před pěti lety onemocněla rakovinou. A to i přes skutečnost, že byl nejmladší ze čtyř dětí. Matějův přístup pochválil i lékař ze záchranky Pavel Buček. „O maminku ses postaral skvěle, jako správný hrdina. A myslím si, že pokud budeš opravdu chtít, mohl by z tebe jednou být skvělý záchranář,“ uvedl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.