Po dlouholetém úspěchu žije v ústraní. Zpěvačka Enya stárne s noblesou a je stále bez partnera

Zpěvačka Enya
Zpěvačka Enya
Foto: Profimedia.cz

Irská zpěvačka Enya (59) zaznamenala celosvětový úspěch, který jí přinesla hlavně píseň s názvem Only Time. Už nějakou dobu není možné ji vidět v koncertních halách či sálech a na veřejnosti se objevuje málo. I na prahu šedesátky ale stárne jednoznačně s velkou grácií.

Celkem sedmi jazyky zpívající Enya se proslavila v roce 1987, kdy vydala své první album. Její hudba navozuje v lidech pocit klidu a hudební kritici dokonce tvrdili, že její styl je tak osobitý, že se nedá nikam zařadit a měl by se jmenovat po ní.

Poslední album vydala irská zpěvačka v roce 2015 a od té doby žije v ústraní. "Jsem překvapená, že na mě fanoušci stále čekají a jsou mi věrní,“ řekla v rozhovoru pro deník Independent brilantní umělkyně vlastním jménem Eithne Ní Bhraonáin.

Nejúspěšnější zpěvačce své země vydělala dlouholetá kariéra na hrad, kde bydlí. Také jí přinesla až neočekávaný zájem posluchačů a pár negativních zkušeností. Ty nejhorší zažila se stalkery.

Koronavirová epidemie se stala tématem, které rozděluje českou společnost. Někteří zpochybňují apely odborníků a odmítají přijmout vážnost situace, na kterou poukazuje čím dál tím víc věcí. Opačným případem je hudební skladatel Ondřej Soukup (69), který má kromě svého názoru také osobní zkušenost s onemocněním covid-19. "Je to docela drsné. Když vás to sejme opravdu naostro, tak je to síla," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Enya je jako magnet na podivíny a na hradě má místnost, kam se může jít schovat pro případ, že se do něj někdo dostane, jako už se dvakrát stalo. "Chodí mi i dopisy, kde mi lidé píšou, že se se mnou setkají. Já pro ně mám pochopení, jsou rozrušení a z nějakého důvodu hledají útěchu u mě nebo v mé hudbě,“ vysvětlila empatická muzikantka, která si pořád udržuje zdravý vzhled.

Zpěvačce bude v květnu letošního roku 60 let a není tajemstvím, že není vdaná a nemá děti. Žádný muž se v jejím životě nepohybuje ani v tuto chvíli. "Jsem nezadaná. Je to docela komplikované,“ doplnila herečka, která je ohledně svých vztahů skoupá na slovo.

Ministr Karel Havlíček (51) v pondělí uvedl, že v následujících dnech po dohodě s kraji bude na vládě usilovat o otevření obchodů od 22. února. Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra (62) jde o naprostý nesmysl. "Epidemická situace je zoufalá a každým dnem se zrychlujícím se tempem zhoršuje. Máme v nemocnicích posledních 15 % volných lůžek, takže do 8 dnů jsme nejspíš na nule. Po neakutní péči nám tedy zkolabuje i péče o akutní pacienty - covidové i necovidové. Místo abychom okamžitě zpřísnili veškerá opatření, zastavili provoz mateřských a zvláštních škol a ukončili školní docházku na prvním stupni, tak se chystáme rozvolňovat. Tady se buď někdo zbláznil, nebo se snaží naši republiku zničit," řekl pro ŽivotvČesku.cz profesor z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.