Reklama:

Po Jiřím Krampolovi se i Zuzana Bubílková potýkala s komplikacemi po očkování. Bolesti, zimnice a 4 kila dole, svěřila

Herec Jiří Krampol a Zuzana Bubílková
Herec Jiří Krampol a Zuzana Bubílková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2021

Moderátorka a publicistka Zuzana Bubílková (69) se původně vzhledem ke svému zdravotnímu stavu po konzultaci s lékařem očkovat proti covidu-19 neplánovala. Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci a zpřísňujícím se opatřením nakonec změnila názor. Vakcína jí však dala pořádně zabrat, dostavily se u ní vedlejší projevy po aplikaci. "Takhle hrozně mi nebylo, ani nepamatuju," prozradila pro ŽivotvČesku.cz kamarádka herce Jiřího Krampola (83), který si po vakcinaci dokonce dvakrát poležel v nemocnici.

Reklama:

Přestože se vakcína proti koronaviru obecně doporučuje každému a zejména seniorům, Zuzanu Bubílkovou od očkování lékař spíše zrazoval. Důvodem byly její předchozí zdravotní obtíže, kdy se léčila například z rakoviny štítné žlázy. Zprvu souhlasila, nakonec ale očkování podstoupila. "Byla jsem v podstatě přinucena a tak jsem se šla očkovat, i když jsem původně nechtěla, jednak proto, že mi to nedoporučil lékař a jednak na taková onemocnění netrpím, chřipku jsem měla naposledy v roce 2006 a paradox je, že to bylo jedinkrát, kdy jsem proti ní byla očkovaná," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz moderátorka, která ale kvůli časové náročnosti v souvislosti s prokazováním bezinfekčnosti, svůj názor přehodnotila. .

Reklama:

"Protože se teď všechno zpřísňuje, tak mi někteří organizátoři akcí, kde jsem vystupovala, volali, že buď PCR test, nebo vakcína, jenže je prý možné, že do té doby přestanou PCR testy úplně platit," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Bubílková. Podle svých slov de facto tak neměla na výběr, a to zejména kvůli možnému omezení pracovních příležitosti, kterých si váží. Nechtěla o ně přicházet, ale nechtěla se ani pořád testovat.

Bohužel se jako řada dalších setkala s nepříznivými vedlejšími účinky vakcíny. "Minulý týden, to bylo v pátek, jsem si vakcínu nechala píchnout a musím říci, že tři dny jsem byla totálně vyřízená. Měla jsem zimnici, bolela mě hlava a měla jsem takové zažívací obtíže, že jsem za tři dny zhubla asi čtyři kila. U někoho by se to možná tolik neprojevilo, ale na mně je to opravdu znát. V podstatě bych teď mohla jít na maškarní za smrtku," svěřila Zuzana Bubílková pro ŽivotvČesku.cz, jak jí po vakcíně zdravotně bylo. Na druhou dávku očkování se netěší, ale je ráda, že obtíže byly krátkodobé. Hůř na tom byl v minulém týdnu její kamarád a kolega Jiří Krampol, který si došel pro posilující třetí dávku a skončil v péči lékařů.

"Byl jsem v nemocnici na vyšetření a zůstal jsem tam pro jistotu přes noc, ale nakonec nešlo o nic vážného, potíže jsem měl hlavně s průduškami. Bylo to přeci jen o něco lepší, než druhá dávka," řekl před pár dny pro ŽivotvČesku.cz herec, který si tak připomněl hospitalizaci v Nemocnici Na Františku na konci února.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: