Po konci léta vždy přiberu, říká Monika Binias. Promluvila o tom, jak se kil navíc zbavuje

Monika Binias
Monika Binias
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 9. 2021

Už ve středu nastane astronomický podzim, který přináší pochmurnější dny a počasí, které mnohdy příliš nepřeje venkovním pohybovým aktivitám. Pro někoho je tak náročnější udržet hmotnost na uzdě a myslet na svou postavu tolik, jako když se během letních prázdnin ukazuje v plavkách nebo v šatech. Monika Binias (49) si podzimní dny užívá a při práci na postavě rozhodně nezahálí. "Já si váhu udržuju po celý rok, jen během podzimu a zimy se zvýší asi o kilo nebo dvě. Doma máme fitness centrum, takže chodím makat tam," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Matka Ornelly Koktové žije s partnerem, profesionálním hokejistou Petrem, v Německu. Tam si pár, který měl svatbu v červenci loňského roku, vytvořil útulný domov. Monika Binias patří mezi ženy, které mají na život optimistický náhled, to je i jeden z důvodů, proč vypadá rok před padesátkou tak skvěle. Postavu si udržuje stabilně, ale ani na podzim na sobě nepřestává makat.

"Podzimní móda pomáhá skrývat »špíčky«. Vždycky si říkám, jaká je to spravedlnost, když má někdo vychrtlou postavu a užívá si léto v šatech za pár korun. Pro nás hezké ženy se stává tím ideálním ročním obdobím podzim (směje se). Váhu si standardně udržuju. Ale vždycky jsem to měla tak, že po konci léta, během podzimu a zimy, přiberu asi kilo, maximálně dvě. S příchodem jara jdou však zase sama pryč. Podle mě v tom hraje roli příroda a naše genetická výbava, jak už se blíží zima, tělo si řekne, že bude hladovět, tak přibereme," řekla Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz s tím, že omezení venkovních pohybových aktivit pro ni s koncem léta není zase až takový problém.

"My máme fitness centrum přímo v domě – slouží tam primárně pro hokejisty, kteří tady bydlí a trénují. Skvělé je, že si tam můžu zajít kdykoli se mi zachce a odpadá mi ztráta času s oblékáním, navíc nemusím nikam mimo domov. Což je rozhodně velká výhoda a jsem za to moc ráda," dodala sympatická blondýnka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.