Po letních dnech přijde ochlazení a déšť. Kdy můžou udeřit přízemní mrazíky, varovala meteoroložka Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2022

Tento týden bude ve znamení deště a ochlazení. V úterý odpoledne a navečer vydatněji zaprší a vyskytnou se bouřky, podobný ráz počasí pak vydrží i v následujících dnech. "O víkendu se ochladí výrazně a vyloučené nejsou přízemní mrazíky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Bohaté na srážky bude úterý, během odpoledne a zejména večer pak zaprší na většině území. "V noci na středu se bude jednat o srážky vydatné, místy očekáváme i bouřky. Do rána spadne mezi 30 až 40 mm, lokálně až 60 mm, zejména na pomezí Čech a Moravy a Slezska. Lokálně kvůli tomu může docházet ke zvedání hladin menších toků a potoků," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve středu bude nejvíce oblačnosti a srážek hned zpočátku dne, déšť se očekává hlavně ve východní polovině území. Během dne pak počasí začne ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který přinese ubývání oblačnosti a ustávání srážek.

Čtvrtek by měl být zcela bez deště, na výrazné ochlazení je ale potřeba se připravit po pátečním přechodu studené fronty. O víkendu začne proudit studený vzduch od severu. "Odpolední teploty sice budou zůstávat pod 18 °C, ranní minima ale klesnou hodně nízko a vyloučené nejsou ani přízemní mrazíky. I takové skoky ale ke květnovému počasí patří," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.