Po princeznách jsem netoužila, zajímaly mě jiné role, říká Daniela Kolářová a popsala novou vánoční pohádku

Naďa Konvalinková (vlevo), Iva Janžurová a Daniela Kolářová (vpravo) v pohádce Jak si nevzít princeznu
Naďa Konvalinková (vlevo), Iva Janžurová a Daniela Kolářová (vpravo) v pohádce Jak si nevzít princeznu
Foto: Se svolením České televize
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 11. 2021

Jedna z nejvýraznějších českých hereček Daniela Kolářová (75) se po boku Ivy Janžurové (80) a Nadi Konvalinkové (70) objeví v nové štědrovečerní pohádce režiséra Karla Janáka Jak si nevzít princeznu. "O rolích princezen jsem nesnila, nikdy se mi do nich moc nechtělo. Když jsem herectví studovala, tak jsem si pomýšlela na Markétku ve Faustovi," řekla pro ŽivotvČesku Daniela Kolářová a naznačila, co od nové pohádky čekat.

Bývá zvykem, že ve štědrovečerním programu se každý rok objeví nová pohádka, která si klade za cíl oslovit náročného českého diváka s přísným kritickým okem. Letošní Vánoce obohatí pohádka Karla Janáka s názvem Jak si nevzít princeznu, kde tři sudičky hrají Iva Janžurová, Naďa Konvalinková a Daniela Kolářová.

"Pohádku bude muset posoudit každý divák sám, zda se mu bude líbit. Já mohu prozradit, že to není příběh o klasické princezně, jak je známe z dětství, kdy byly princezny pojímány jako trpná oběť. Ústřední dvojice prince a princezny je hodně zajímavá, v pohádce jsou časové posuny, je to prostě všechno trošičku jinak, než v pohádkách známe," řekla s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Daniela Kolářová.

V rolích prince a princezny se objeví Marek Adamczyk a Anna Fialová. Jak už název napovídá, do svatby se jim moc nechce a je zřejmé, že pohádka bude obsahovat také humor a komediální prvky. "Celou dobu se snaží svatbě zabránit. Samozřejmě to ale představuje takové to, co se škádlívá, to se rádo mívá," naznačila Anna Fialová (26).

Redakce ŽivotvČesku.cz se Daniely Kolářové zeptala, zda jako začínající herečka toužila po rolích princezen a šlechtičen. "O rolích princezen jsem nikdy nesnila, nikdy se mi do nich moc nechtělo. Když jsem herectví studovala, tak jsem si pomýšlela na Markétku ve Faustovi nebo na Lízu v Obchodníkovi s deštěm, to mě všechno minulo, ale zase jsem dostala příležitosti, o kterých jsem netušila, že existují a kolikrát to bylo pěkné překvapení. Momentálně ani nemám žádnou roli, po které bych toužila. Teď mám Drahou Mathildu (představení Drahá Mathilda, pozn. red.) a to mě velice těší a baví," dodala herečka, kterou diváci znají například z komedie Na samotě u lesa (1976) či z filmu Vratné lahve (2007).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.