Po silných bouřkách klesnou teploty. Meteoroložka upřesnila, jaké v ČR zavládnou

Pixabay
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 23. 6. 2021

Přestože již od noci z pondělí na úterý Česko zasahují bouřky a s nimi i déšť, přes den se obloha vyjasňuje, oblačnosti ubývá a teploty jsou stále vysoké. Ještě ve čtvrtek bude možné naměřit až 30 stupňů Celsia, pak ale přijde zlom a rtuť teploměrů se usadí na nižších hodnotách. Do té doby se po celém území republiky budou především v nočních hodinách vyskytovat bouřky. "Chladný vzduch se dostane na celé území až v pátek, kdy budou teploty dosahovat maximálně 25 stupňů," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Česko už od pondělní noci bičují bouřky, které jsou mnohdy doprovázené silnějšími poryvy větru, přívalovým deštěm či kroupami. Vyskytují se především v nočních hodinách. Ne každý kraj se po super tropických dnech ale dočkal vytouženého ochlazení.

Podle původních předpovědí měly poslední bouřky přijít v noci ze středy na čtvrtek, nakonec ale přijdou i v noci ze čtvrtka na pátek. "Tento charakter počasí očekáváme až do pátku, respektive jak v noci na čtvrtek, tak v noci na pátek přijde frontální vlna, na které se budou vyskytovat bouřky a s nimi spojené vydatné srážky," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Zatímco v Čechách došlo k ochlazení, na Moravě jsou teploty stále vysoké. Výš se budou šplhat na celém území až do pátku, kdy se do Česka dostane chladný vzduch, který počasí významně ovlivní. Rtuť teploměrů nevystoupá nad 25 stupňů a místy se může vyskytnout i déšť nebo slabší přeháňka.

Noc na pondělí byla tropická a stejně tak tropické bude i pondělí a pracovní dny, které bu...

"Vedra malinko ustoupila, ale jen místy. V Liberci bylo v úterý nádherných 16 stupňů, v Praze 18 stupňů, ale na Moravě a ve Slezsku bylo 27 stupňů Celsia, takže stále nesnesitelně. Ten teplý pruh se ještě vrátí a ve středu už v Čechách bude mezi 22 až 26 stupni, na Moravě a ve Slezsku bude až 28 stupňů a ve čtvrtek dokonce naměříme teploty v Čechách mezi 24 až 28 stupni, na Moravě a ve Slezsku až 30 stupňů. Chladný vzduch se dostane na celé území až v pátek, kdy budou teploty dosahovat maximálně 25 stupňů," upřesnila předpověď počasí pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu